خانه / ورزش / 2000 قدم بیشتر در روز راه بروید!

2000 قدم بیشتر در روز راه بروید!

پیاده روی

 یک مطالعه نشان داده است که افراد مبتلا به اختلال تحمل گلوکز(یک مرحله قبل از بروز دیابت) می توانند به راحتی با راه رفتن و پیاده روی خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی راتا 8  ٪  کاهش دهند.

افراد مبتلا به اختلال تحمل گلوکز در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به  بیماری های قلبی عروقی هستند.

مطالعه ای که به رهبری دکتر توماس یاتس از دانشگاه لستر در بریتانیا روی تعداد زیادی از افراد بزرگسال از 40 کشور مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند، یافته ها نشان داد که 20 دقیقه ورزش تند مثل پیاده روی تا 8 %  خطر ابتلا به سکته مغزی و سکته قلبی را کاهش می دهد.

محققان دریافتند که هر افزایش 2000 قدمی در روز یا کاهش آن (نسبت به سطح پایه) با نرخ حوادث قلبی عروقی اضافی 8 ٪ پایین تر یا بالاتر همراه بود.

دکتر یاتس توضیح می دهد:

که تا حد زیادی خطر ابتلا به بیماری های قلبی- عروقی در دنیا افزایش یافته است و مطالعات نشان داده که فعالیت های بدنی سودمند برای سلامتی افراد مبتلا می تواند تغییرات مثبتی را در بهبود آنها ایجاد کند.

مطالعه اشاره می کند که تغییر در شیوه زندگی و ارائه بسیاری از برنامه های پیشگیری از دیابت و بیماریهای قلبی – عروقی می تواند به بیماران در معرض خطر کمک کند.

راه رفتن علاوه بر خواص درمانی ، به کاهش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی عروقی نیز کمک می کند.

 

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/270470.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه