خانه / روانپزشکی / بیش فعالی و کمبود توجه / چگونه یک کودک بیش فعال می تواند بر خواهر و برادر خود تاثیر گذارد؟

چگونه یک کودک بیش فعال می تواند بر خواهر و برادر خود تاثیر گذارد؟

 

تست بیش فعالی

داشتن یک کودک مبتلا به بیش فعالی به این معنی است که نیاز به زمان های خاص دارید.

تری دیکسون ، MD ، مدیر کلینیک پزشکی رفتاری NW میشیگان ، ومربی تیم ADHD می گوید:

” به عنوان یک پدر و مادر یک کودک مبتلا به ADHD می تواند کار بسیار  مشکلی باشد و باید به گونه ای رفتار کنند که بچه ها تفاوتی بین همدیگر احساس نکنند و از طرف دیگر در رفتار کودک بیش فعال تعادل ایجاد کرده و به نیازهای او نیز پاسخ درست داده شود”.

در خانواده هایی که کودک بیش فعال وجود دارد به علت نیاز بیشتر این کودکان ، حس حسادت دیگر فرزندان خانواده نسبت به آنها برانگیخته میشوند.

در چنین خانواده هایی که طبیعی است که خانواده زمان بیشتری را صرف کنترل رفتارهای تکانشی این کودکان کنند.

چون این کودکان بسیار پر تحرک هستند اغلب خواهران و برادران آنها دوست ندارند که این کودک در اطرافشان باشد و در واقع ممکن است آنها را کلافه کند.

در ادامه: نکاتی برای والدین

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه