خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / چگونه یک فرد مقاوم را به دکتر رفتن راضی کنیم!

چگونه یک فرد مقاوم را به دکتر رفتن راضی کنیم!

ویزیت دکتر

بسیاری از مردم از رفتن به نزد پزشک به دلایل مختلفی اجتناب می کنند. اگر یکی از نزدیکان و عزیزان شما نیز اینگونه است و شما نگران حال او هستید،مراحل زیر را برای کمک به متقاعد کردن او دنبال کنید.

 

1- تحقیق در مورد علائم

نیازی نیست کسی را که مشکلی ندارد متقاعد کنید که به پزشک مراجعه کند! باید مشکل پزشکی باشد که نیاز به مراجعه به پزشک وجود داشته باشد.

آیا گمان می کنید که آن فرد نیاز به مراجعه پزشکی دارد؟ چرا؟ آیا درد دارد؟ آیا اختلال خواب و یا مشکلات گوارشی و…دارد؟

لیستی از مشکلات احتمالی اش تهیه کنید و در مورد آنها از اینترنت و کتابها تحقیق کنید و نتایج بررسی هایتان را با او در میان بگذارید.

 

2-معقول باشید

اجازه ندهید که نتایج تحقیقاتتان شمارا بترساند!

هر علامتی ممکن است بسیار خوش خیم یا بسیار بدخیم باشد. نیازی نیست شما به تشخیص دقیق برسید،همینکه بدانید این علامت می تواند نشانه یک بیماری باشد،برای مراجعه به پزشک و شروع بررسی کافی است.

 

3-دکتر مربوطه را پیدا کنید

جستجو کنید که برای هر علامت باید نزد چه پزشکی بروید،مثلا برای اکثر مشکلات گوارشی شما باید به یک متخصص طب داخلی مراجعه کنید و برای سردرد به یک متخصص مغز و اعصاب.

 

4-از آنچه در ذهن آن فرد می گذرد اطلاع پیدا کنید.

در مورد علت مراجعه نکردن به دکتر از او بپرسید،بسیاری از افراد مسن به دلیل خاطرات بدی که از بیمارستان و پزشکان در دوران کودکی دارند،در بزرگسالی بصورت ناخودآگاه یا آگاهانه دچار ترس از پزشکان و سیستم درمانی هستند. بسیاری افراد نیز شدیدا نگران یک بیماری جدی طبی هستند و می ترسند که با رفتن به دکتر این بیماریشان آشکار شود! اگر آنها تمایل دارند در این مورد با آنها صحبت کنید.

حتی ممکن است بعضی افراد بخاطر خجالت از درآوردن لباس در نزد پزشکان از مراجعه پزشکی صرف نظر کنند!

متقاعد کردن بیمار

 

5-روی مشکل کار کنید.

به عنوان مثال اگر فرد از این نگران است که جلوی دکتر برهنه شود،بهتر است بگردید و یک دکتر همجنس پیدا کنید. یا اگر نگرانی فرد اینست که دکترها مثل یک جسم بی ارزش و بی جان با او برخورد کنند،بگردید و یک دکتر مهربان و خوشرو و دلسوز پیدا کنید.

 

6- بگذارید بداند.

به او بگویید که چقدر دوستش دارید و سلامتی او برای شما چقدر مهم است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه