خانه / آموزش روابط / چگونه کودکانی شاد داشته باشیم

چگونه کودکانی شاد داشته باشیم

 

کودکانی شاد داشته باشیم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کودکان طبیعتاً شاد هستند. ارتباط روزانه ی آنها با افرادی با  نگرش های مختلف در آنها تغییر ایجاد میکند. دوستان، معلمان، اقوام و به خصوص تلویزیون بر رفتار کودکان تأثیر می گذارند. پدر و مادر مسئول رفاه فرزندان و نگرش آن ها می باشند.  اگر محیطی که کودک در آن زندگی می کند شاد باشد،آنها نیز خوشحال خواهند بود. پدر و مادر مسئول شاد کردن کودک خود هستند. دلسرد نشوید این موضوع  خیلی ساده تر از آن است که فکرش را می کنید. شادی فرزندتان به نگرش شما بستگی دارد.

1.    فرزند شما به ویژه نوجوانان به شما به عنوان یک رئیس نیاز دارد. اگر چه ممکن است آن ها طوری عمل کنند که همه چیز را می دانند اما شما می دانید که آنها خیلی چیزها را نمی دانند. وقتی کودکتان مرتکب اشتباهی شد به او بگویید و اشتباهش را اصلاح کنید. اگر لازم بود کودک را تنبیه کنید. اجازه ندهید آن ها دوباره اشتباه کنند.

2.    لازم است همیشه پدر و مادر باشید  فقط یک دوست. گاهی اوقات پدر و مادر برای اینکه دل کودک خود را به دست بیاورند مثل یک کودک عمل می کنند. اگر شما مانند یک کودک رفتار کنید به شما مثل یک کودک نگاه می شود و کودک تان به شما احترام نخواهد گذاشت. آنها قبل از اینکه به شما به عنوان یک دوست نیاز داشته باشند به پدر و مادر بودن شما نیاز دارند.

3.    کودکان نیاز دارند پدر و مادر در مورد اعمال خود توضیح دهند. اینکه “چون من میگویم” معنی نمی دهد، برای تصمیم گیری های خود دلیل ارائه دهید. کودک خوشحال کودکی است که می داند چرا نمی تواند برخی کارهای   کارهای خاص را انجام دهد.
4. همیشه به فرزندان خود گوش دهید. اگر  توجه کافی را به آنها آن زمان که نیاز دارند نشان دهید آنها را خوشحال کرده اید.هرگز کودک خود را نادیده نگیرید.

5.    عشق، انضباط و احترام  بهتر از  هر هدیه ای کودک را شاد می کند. اگر به کودک این چیزها را بدهید آن ها  نیز در مقابل  به شما عشق و احترام خواهند داد.

منبع:

ehow

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه