خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / چگونه کمر درد مفصلی مزمن خود را مدیریت کنیم؟

چگونه کمر درد مفصلی مزمن خود را مدیریت کنیم؟

پس شما کمر درد مزمن مفصلی دارید.سرو کار داشتن با این بیماری می تواند خیلی سخت باشد.شما ممکن است به پزشکان زیادی مراجعه کرده باشید و تا کنون به شما کمک زیادی نکرده باشند.

تنها یک روماتولوژیست وجراح ستون فقرات می تواند به شما بگوید دقیقا چه نوع کمر دردی دارید.برخی از آنها می توانند خوب شوند ولی نه همه آنها.

یوگا و درمان با آب گرم دو تا از بهترین درمانهاست.تای چی هم به بسیاری از مردم کمک کرده است.

مراجعه به پزشک

1.پیش دکتر خود بروید، مشکل خود را توضیح دهید و از او بخواهید در صورت لزوم شما را به روماتولوژیست ارجاع دهد.

گرفتن وقت ملاقات

2.وقت ملاقات بگیرید در کلینیک درد یا بیمارستان و از دکتر خود درباره روشی که کورتیزون را به طور مستقیم به ستون فقرات تزریق می کند و باعث کاهش درد و التهاب می شود بپرسید.

ام ار ای

3.برای تشخیص ام ار ای بگیرید.اگر شما این روش را باید انجام دهید 5 تا 10 دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

تزریق

4.تزریق استروئید کمک هایی می کند ولی کمر درد را درمان نمی کند.از چند تزریق به طور همزمان اجتناب کنید این می تواند باعث هفته ها بی خوابی شود.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه