خانه / تربیت فرزندان / چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم؟

چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم؟

چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم؟Reviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Nov 28Rating:

ناخن جویدن

ناخن جویدن یکی از عادت های نامناسب رایج است که ترک آن بسیار سخت است. زمانی که شما ناخن خود را می جوید خود را در معرض میکروب های زیاد، موجود در دست و ناخن هایتان قرار می دهید . این عادت نامناسب را برای همیشه می توانید ترک کنید. و یاد بگیرید که چگونه این عادت نامناسب را برای همیشه کنار بگذارید.

از وسایل و موادی که باعث کم کردن تمایل شما به ناخن جویدن می شود، استفاده کنید. وسایل زیادی است که شما می توانید از آنها برای ترک ناخن جویدن استفاده کنید. شما این وسایل را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید. بیشتر این مواد به این صورت هستند که به مانند یک کرم بر روی ناخن زده می شود و به دلیل بوی به شدت تند و تهوع آور شما را از ناخن جویدن باز می دارند.

استفاده از ناخن مصنوعی. ناخن مصنوعی یک پوشش پلاستیکی است که به سختی گاز گرفته می شود و یک مانع بین ناخن اصلی شما و دهان شما برای ناخن جویدن قرار می گیرد. و همچنین این پوشش اجازه می دهد ناخن شما رشد کرده و ناخن شما را زیباتر نشان می دهد.

استفاده از هیپنوتیزم و شناسایی عوامل زمینه ساز در این زمینه. به عنوان مثال شناسایی عوامل روانی و اضطرابی و حل آنها باعث ترک این عادت می شود. هیپنوتیزم به صورت ناخودآگاه باعث ترک هر عادت نامناسبی می شود.

با جایزه دادن به خود یا فرزندتان برای ترک ناخن جویدن انگیزه دهید. به عنوان مثال اگر در طول یک روز ناخن خود را نجویدید ابتدا به خود پاداشی کوچکی  بدهید و سپس اگر در طول هفته ناخن خود را نجویدید جایزه ای بمراتب بزرگتر قرار دهید و اگر در طول ماه ناخن خود را نجویدید جایزه ای بزرگ برای خود و فرزندتان قرار دهید و این روند را تا ترک عادت ادامه دهید.

منبع:

 www.ehow.com

 

در کلینیک آلومینا درمان ناخن جویدن توسط روشهای دارویی و غیر دارویی انجام می گیرد.

 

 

مصطفی رستمی

کارشناس ارشد روانشناسی و پژوهشگر در زمینه ی روابط زناشویی، زوج درمانی و اضطراب

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه