خانه / تربیت فرزندان / چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم؟

چگونه ناخن جویدن را ترک کنیم؟

ناخن جویدن

ناخن جویدن یکی از عادت های نامناسب رایج است که ترک آن بسیار سخت است. زمانی که شما ناخن خود را می جوید خود را در معرض میکروب های زیاد، موجود در دست و ناخن هایتان قرار می دهید . این عادت نامناسب را برای همیشه می توانید ترک کنید. و یاد بگیرید که چگونه این عادت نامناسب را برای همیشه کنار بگذارید.

از وسایل و موادی که باعث کم کردن تمایل شما به ناخن جویدن می شود، استفاده کنید. وسایل زیادی است که شما می توانید از آنها برای ترک ناخن جویدن استفاده کنید. شما این وسایل را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید. بیشتر این مواد به این صورت هستند که به مانند یک کرم بر روی ناخن زده می شود و به دلیل بوی به شدت تند و تهوع آور شما را از ناخن جویدن باز می دارند.

استفاده از ناخن مصنوعی. ناخن مصنوعی یک پوشش پلاستیکی است که به سختی گاز گرفته می شود و یک مانع بین ناخن اصلی شما و دهان شما برای ناخن جویدن قرار می گیرد. و همچنین این پوشش اجازه می دهد ناخن شما رشد کرده و ناخن شما را زیباتر نشان می دهد.

استفاده از هیپنوتیزم و شناسایی عوامل زمینه ساز در این زمینه. به عنوان مثال شناسایی عوامل روانی و اضطرابی و حل آنها باعث ترک این عادت می شود. هیپنوتیزم به صورت ناخودآگاه باعث ترک هر عادت نامناسبی می شود.

با جایزه دادن به خود یا فرزندتان برای ترک ناخن جویدن انگیزه دهید. به عنوان مثال اگر در طول یک روز ناخن خود را نجویدید ابتدا به خود پاداشی کوچکی  بدهید و سپس اگر در طول هفته ناخن خود را نجویدید جایزه ای بمراتب بزرگتر قرار دهید و اگر در طول ماه ناخن خود را نجویدید جایزه ای بزرگ برای خود و فرزندتان قرار دهید و این روند را تا ترک عادت ادامه دهید.

منبع:

 www.ehow.com

 

در کلینیک آلومینا درمان ناخن جویدن توسط روشهای دارویی و غیر دارویی انجام می گیرد.

 

 

مصطفی رستمی

کارشناس ارشد روانشناسی و پژوهشگر در زمینه ی روابط زناشویی، زوج درمانی و اضطراب

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه