خانه / اختلالات خواب / بی خوابی / چگونه می توانم از کابوس شبانه ام جلوگیری کنم؟

چگونه می توانم از کابوس شبانه ام جلوگیری کنم؟

 

کابوس

هرچند که این موضوع طبیعی است که هر چندوقت یک بار یک کابوس ببینیم، اما در اینجا چند تکنیک را که به شما کمک می کند تا کابوس هایتان را تحت کنترل درآورید را با هم مرور می کنیم:

1. خواب منظم داشته باشید.

 سعی کنید که در زمان معینی به خواب روید و در ساعت معینی نیز بیدار شوید، مگر در زمانی که بیمار هستید یا اینکه واقعا مجبورید! از چرت زدن در طول روز بپرهیزید. سعی کنید که نزدیک زمان خوابتان غذا نخورید و ورزش نیز نکنید. کتاب ها و فیلم های ترسناک را نیز باید از زندگیتان حذف کنید، مخصوصا قبل از خواب!

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

2. سعی کنید که با یک وسیله مورد علاقه تان بخوابید.

 این کار مخصوصا به کودکان کمک می کند تا احساس امنیت کنند.این وسیله می تواند یک پتوی دوست داشتنی و یا یک اسباب بازی باشد.

3. از یک چراغ خواب استفاده کنید!

یا اینکه طوری بخوابید که به راحتی دسترسی به کلید لامپ داشته باشید. این کار باعث می شود که وقتی که از خواب می پرید، با دیدن چیزهای آشنا زودتر به واقعیت برگردید و استرس تان کاهش یابد.

4. درب اتاق را باز نگه دارید.

شاید مجبور شوید که مدتی درب اتاقتان را باز بگذارید، این موضوع اصلا خجالت آور نیست بلکه به شما کمک می کند که به یاد داشته باشید که خانواده تان به شما نزدیک است.

این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید که هیچ گاه برای بغل کردن پیر نیستید! هرگاه که از یک کابوس ترسیدید و از خواب پریدید آغوش گرم خانواده تان می تواند اطمینان خاطر خوبی برای شما باشد.

منبع: Ehow.com

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

 

 

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز
■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*