خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / چگونه موسیقی درمانی به نوجوان های دچار مشکل کمک می کند؟

چگونه موسیقی درمانی به نوجوان های دچار مشکل کمک می کند؟

موسیقی درمانی از موسیقی و آهنگ به عنوان یک ابزار برای کمک به بهبود نوجوانان از طریق تشویق بروز احساسات و خودآگاهی به کار می رود.

یک موسیقی درمانگر برای کمک به نوجوانان دچار مشکل، آموزش دیده است و در این میان از موسیقی برای تسهیل این روند استفاده می کند.موسیقی به طرق مختلفی از قبیل نوشتن ترانه، گوش دادن به شعر یک آهنک خاص یا صحبت درباره اینکه یک موسیقی خاص چطور احساسات یک نوجوان زا تغییر می دهد، استفاده می شود.

موسیقی خیلی از نوجوانانی را که حس میکنند کلمات آهنگ های معروف احساساتشان را نوصیف می کند، به خود جذب می کند.موسیقی ای که نوجوانان به آن جذب می شوند، توصیف کننده احساسات و مسایلی است که برایشان مهم است.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

Related image

مثال هایی برای چگونگی کمک موسیقی به نوجوانان دچار مشکل:

  •  همخوانی با یک آهنگ تخیله سالم احساسات دردناک و سخت است
  • موسیقی آرامش بخش به نوجوان مضطرب کمک میکند تا آرامش به دست آورد
  • بحث کردن درباره شعر خشن یک ترانه به نوجوان عصبانی برای اظهار خشمش کمک می کند
  • موسیقی با ریتم تند به نوجوان افسرده برای بهبود حالتش کمک می کند
  • نوشتن شعر جدید برای یک آهنگ به شناخت علل غمگینی کمک می کند

موسیقی یکی از چندین روشی است که روانشناسان مجرب برای کمک به نوجوانان دچار مشکل در جهت خودشناسی و یادگیری راه های بهتر برای طی مسیر زندگی استفاده می کنند.

گرد آورنده و مترجم : کیانوش محسنی زاده

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمان
ی و نمایش درمانی خلاق در مرکز آلومینا ارائه می گردد

جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

 

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

یک نظر

  1. به دوستان توصیه میکنم از اهنگ های شاد راک و متال استفاده کنن حالشون رو خیلی بهتر میکنه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه