خانه / زندگی سالم / آموزش ریلکسیشن / چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

آموزش ریلکسیشن

احساس گرفتگی و آشفتگی می کنید؟

خشم و عصبانیت خود را روی هر کس و هر چیزی خالی می کنید؟اگر شما بتوانید مثل یک گربه خود را شل کنید ، از زندگی پر کشمکش راحت می شوید.  اینجا روشهایی آورده می شود تا بتوانید مانند یک گربه خود را آرام کنید.

گام اول:

با خودتان مهربان باشید.گربه ها خود را مواخذه نمی کنند اگر  به اندازه ی کافی زیبا ،  قابل قبول، مرتب، غنی، سالم یا به اندازه کافی باهوش نیستند، آنها در مورد چیزهای احمقانه مانند بدشانسی استرس ندارند، گربه ها فقط با عشق ورزیدن به خود زندگی می کنند.

ریلکس مثل گربه

گام دوم:

عجله را کنار بگذارید. گربه ها تنها  وقتی که می خواهند سرگرم شوند مانند تعقیب یک زنبور- یا وقتی که دنبال غذا هستند- ویا زمانی که هم دیگر را در فصل جفت گیری دنبال می کنند، سراسیمه عمل می کنند. به جزء این 3 بهانه، آنها حرکات کششی انجام می دهند، خود را لیس می زنند و می خوابند، شاید شما هم  گاهی باید به خودتان برسید و بخوابید و آرام باشید.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

گام سوم:

گربه ها زمانی را برای تعمق و تأمل صرف می کنند. زمانی خاص برای گربه بودن.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

گام چهارم:

 تمرین یوگا.آیا فکر کرده اید که چرا گربه ها تمرینات کششی انجام می دهند؟ ساده است، چون گربه ها می دانند که این تمرینات چقدر مفید هستند.آنها روزانه چند بار خود را در می کشند و به حالت اول بر می گردند و با این کار تنش را از خود دور می کنند. گربه ها روش خوبی دارند،از روش آنها پیروی کنید.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

گام پنجم:

مخفی شدن. گربه ها گاهی خود را از محیط دور می کنند و یک جایی آرام می گیرند. آنها گاهاً خود را از بعضی چیزها  که منجر به صدمه و مرگ می شود دور می کنند. شما هم امتحان کنید.

یک جای مخفی در خانه یا باغ  برای خود پیدا کنید و آنجا بروید و قتی آرام  و آماده ی رویارویی با زندگی و مسائل آن شدید دوباره برگردید.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

گام ششم:

لذت بردن.از همه ی چیزهای کوچک اطراف خود لذت ببرید، گربه ها بیشتر اوقات در چمن مشغول بازی با یک گل بابونه هستند و به خاطر دیدن کل باغ بازی با بابونه را از دست نمی دهند. و بعد  که به انتهای زمین چمن رسیدند کنار زمین چمن آرام می خوابند.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

گام هفتم:

نوازش کردن،ماساژ دادن، بوسیدن.گاهی بعد از یک روز سخت کنار هم آرام بگیرید، کسی که دوست دارید نوازش کنید ، هم دیگر را ماساژ دهید، گربه ها این کارها را می کنند زیرا می دانند که محبت ورزیدن چقدر برای از بین بردن تنش و استرس مفید است.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

منبع:

http://www.wikihow.com/Relax-Like-a-Cat

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

یک نظر

  1. خیلی جالب بود.مرسی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه