خانه / زندگی سالم / آموزش ریلکسیشن / چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیمReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 23Rating:

آموزش ریلکسیشن

احساس گرفتگی و آشفتگی می کنید؟

خشم و عصبانیت خود را روی هر کس و هر چیزی خالی می کنید؟اگر شما بتوانید مثل یک گربه خود را شل کنید ، از زندگی پر کشمکش راحت می شوید.  اینجا روشهایی آورده می شود تا بتوانید مانند یک گربه خود را آرام کنید.

گام اول:

با خودتان مهربان باشید.گربه ها خود را مواخذه نمی کنند اگر  به اندازه ی کافی زیبا ،  قابل قبول، مرتب، غنی، سالم یا به اندازه کافی باهوش نیستند، آنها در مورد چیزهای احمقانه مانند بدشانسی استرس ندارند، گربه ها فقط با عشق ورزیدن به خود زندگی می کنند.

ریلکس مثل گربه

گام دوم:

عجله را کنار بگذارید. گربه ها تنها  وقتی که می خواهند سرگرم شوند مانند تعقیب یک زنبور- یا وقتی که دنبال غذا هستند- ویا زمانی که هم دیگر را در فصل جفت گیری دنبال می کنند، سراسیمه عمل می کنند. به جزء این 3 بهانه، آنها حرکات کششی انجام می دهند، خود را لیس می زنند و می خوابند، شاید شما هم  گاهی باید به خودتان برسید و بخوابید و آرام باشید.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

گام سوم:

گربه ها زمانی را برای تعمق و تأمل صرف می کنند. زمانی خاص برای گربه بودن.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

گام چهارم:

 تمرین یوگا.آیا فکر کرده اید که چرا گربه ها تمرینات کششی انجام می دهند؟ ساده است، چون گربه ها می دانند که این تمرینات چقدر مفید هستند.آنها روزانه چند بار خود را در می کشند و به حالت اول بر می گردند و با این کار تنش را از خود دور می کنند. گربه ها روش خوبی دارند،از روش آنها پیروی کنید.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

گام پنجم:

مخفی شدن. گربه ها گاهی خود را از محیط دور می کنند و یک جایی آرام می گیرند. آنها گاهاً خود را از بعضی چیزها  که منجر به صدمه و مرگ می شود دور می کنند. شما هم امتحان کنید.

یک جای مخفی در خانه یا باغ  برای خود پیدا کنید و آنجا بروید و قتی آرام  و آماده ی رویارویی با زندگی و مسائل آن شدید دوباره برگردید.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

گام ششم:

لذت بردن.از همه ی چیزهای کوچک اطراف خود لذت ببرید، گربه ها بیشتر اوقات در چمن مشغول بازی با یک گل بابونه هستند و به خاطر دیدن کل باغ بازی با بابونه را از دست نمی دهند. و بعد  که به انتهای زمین چمن رسیدند کنار زمین چمن آرام می خوابند.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

گام هفتم:

نوازش کردن،ماساژ دادن، بوسیدن.گاهی بعد از یک روز سخت کنار هم آرام بگیرید، کسی که دوست دارید نوازش کنید ، هم دیگر را ماساژ دهید، گربه ها این کارها را می کنند زیرا می دانند که محبت ورزیدن چقدر برای از بین بردن تنش و استرس مفید است.

چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

منبع:

http://www.wikihow.com/Relax-Like-a-Cat

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - چگونه مثل یک گربه ریلکس کنیم

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

یک نظر

  1. خیلی جالب بود.مرسی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه