خانه / بیماریهای مغزواعصاب / فراموشی و آلزایمر / چگونه فراموشی طبیعی را از فراموشی غیر طبیعی افتراق دهیم؟ (علائم شروع آلزایمر چیست؟)

چگونه فراموشی طبیعی را از فراموشی غیر طبیعی افتراق دهیم؟ (علائم شروع آلزایمر چیست؟)

دمانس و فراموشی

چگونه فراموشی طبیعی را از فراموشی غیر طبیعی افتراق دهیم؟(علائم شروع آلزایمر چیست؟)

ما همواره در طول روز بسیاری اسم ها را فراموش می کنیم،آدرس افراد را ازیاد می بریم و….ولی چه زمانی این فراموشی غیر عادی و نشانه خطر احتمال شروع آلزایمر و سایر اختلالات مشابه تلقی می شود:

  • فراموش کردن امور مهمی که قبلا هیچوقت فراموش نمیشده (در کار یا در روابط شخصی)
  • اهمیت ندادن به بهداشت شخصی در فردی که قبلا به بهداشت شخصی اش توجه داشته
  • کم صحبت کردن و ساکت شدن در محیط های اجتماعی و خانوادگی نسبت به گذشته
  • تغییر ناگهانی روحیات و علایق (مثلا جایگزین شدن آرامش و رفتار اجتماعی متناسب با خشم و رفتارهای اجتماعی نامتناسب و خشن و گاهی حتی انجام کارهای زشت و دور از انتظار برای نزدیکان)
  • در محیط کار یا خانواده بقیه متوجه تغییرات رفتاری و فراموش کاری و غیره شوند ولی برای خود شخص این تغییرات اهمیتی نداشته باشد.
  • سردرگمی زمانی و مکانی (عدم آگاهی دقیق به زمان و مکان)
  • ایجاد مشکلات جدید با کلمات در صحبت کردن یا نوشتن
  • جاگذاری غلط اشیا و از دست دادن توانایی پیدا کردن وسائل و لوازم منزل و لوازم شخصی
  • ضعف قضاوت یا تصمیم گیری

 

در صورت وجود هر یک از موارد بالا حتماً جهت بررسی بیشتر به متخصص مغز و اعصاب مراجعه نمایید.

دکتر امیری 

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب (بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران)

در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت دکتر امیری به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه