خانه / زندگی سالم / سلامتی و رشد کودکان / چگونه شخصیت کودکتان را رمز گشایی کنید

چگونه شخصیت کودکتان را رمز گشایی کنید

شخصیت کودک خود را رمزگشایی کنید

پریسیلا دانستان (Priscilla Dunstan) محقق رفتار و اخلاق و پدید آورنده «سیستم زبان کودک دانستان» (Dunstan Baby Language System) و اثری به نام «شهرت اپرا» (Oprah fame)، در کتاب جدید خود بنام” حس کودکی” (Child Sense) عنوان می کند «تمامی کودکان دارای حس غالب هستند که تعیین می‌کند چگونه دنیا را تجربه کرده و آن را درک کنند».

اینجا برای درک این موجودات کوچک راهنمائیهایی ارائه می شود:

1. کودک بساوشی( لمسی)

کودکان بساوشی احساتشان را از طریق فیزیکی و جسمی بیان می‌کنند. اگر خوشحال باشند، بالا و پایین می‌پرند و اگر ناراحت باشند نیاز به آغوش گرفتن و نوازش دارند، اگر عصبانی یا هیجان زده باشند، هل می‌دهند یا تنه می‌زنند. این کودکان از طریق عمل کردن می‌آموزند.

نوزادان با حس بساوشی
این نوزادان دوست دارند مدام آنها را در آغوش بگیرید، اما با تکان دادن نیز آرام می‌شوند. اگر دست‌هایتان خسته شده و نیاز به استراحت دارد او را در تاب یا وسیله مخصوص حمل کودک قرار دهید.

کودک نوپای بساوشی
این کودکان خودشان را روی زمین پرت می‌کنند و این طرف و آن طرف می‌کوبند. سعی کنید او را قلقلک بدهید یا کاری فیزیکی اما شوخی آمیز انجام هید تا از حالت قشقرق بیرون بیاید. اگر این کار فایده‌ای نداشت، از او دور شوید بچه‌های بساوشی دوست ندارند تنها باشند و وقتی به دنبال شما می‌دوند، به آن‌ها کمک می‌کند که از این حالت بیرون بیایند.

پیش دبستانی های بساوشی
این کودکان به درس‌هایی که شامل اقلام محسوسی هستند بهتر پاسخ می‌دهند. برای آموزش شمارش اعداد از بلوک استفاده کنید و برای آموزش الفبا اشیائی را پیدا کنید که همه آن‌ها با یک حرف شروع می‌شوند:  توپ، تور، توت، کیف،کمربند،کفش و ….

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه