خانه / آموزش روابط / چگونه خودمان را باور کنیم؟ بخش (1)

چگونه خودمان را باور کنیم؟ بخش (1)

برای اینکه بتوانیم خودمان را باور کنیم نیاز است تا مراحل زیر را پشت سر بگذاریم که انها عبارتند از :

1)پرورش مثبت  

2) تطبیق دادن خودمان با عادت های خوب

3)رشد و افزایش اعتماد به نفسمان

 

که هر دفعه به  یکی از این قسمت ها خواهیم پرداخت و در این بخش به پرورش مثبت در خود می پردازیم.

اگر شما در مورد خودتان اتقاد دارید که چیزی برای ارائه دادن ندارید و سخت به خودتان اعتماد می کنید و احساس بی ارزشی می کنید و قادر به انجام بعضی کارها نیستید حتما مطالب زیر را دنبال کنید.

شناخت مهارتها

1)  مهارتهایی را که دارید بشناسید. چیزهای خوب را در مورد خود تشخیص دهید ،یک راه برای اینکه درست تشخیص دهید که چه کارهایی را خوب انجام داده اید ویا دیگران به خاطر چه چیزی از شما تعریف می کنند بیایید این ها را بازبینی کنید ،این کار به شما احساس خوبی میدهد.

چیدن اهداف

 

2)  اهدافتان را تعیین کنید،سعی کنید اهدافی را که دارید تعیین کرده و برای رسیدن به آنها عمل کنید و فقط از فکر کردن به آن اجتناب کنید زیرا همین فکر کردن تنها باعث میشود تا احساس بدی از خودتان پیدا کنید، با این حال اهداف باید معقول و منطقی باشد و در حد توانایی های خودتان باشد.

اشتباهاتتان را بشناسید

3) از شکست هایتان سرمشق بگیرید، به جای مشاهده شکست های خود آنها را به عنوان فرصت های یادگیری ببینید و بهتر می توانید متوجه شوید که چه چیزی درست تر است.

احساس شکست نکنید

4) گاهی اوقات شما احساس می کنید دوست دارید یک کاری را انجام دهید اما چون احساس می کنید ممکن است اشتباه کنید از انجام آن صرف نظر می کنید.

این طرز فکر درستی نیست به خودتان امکان امتحان کردن را بدهید حتی اگر چیز جدیدی است و تا به حال با آن برخوردی نداشته اید.

 

 

 

صحبت کنید

5)با افرادی که شما را دوست دارند صحبت کنید. اگر شما واقعا در خودتان مشکل دارید که به طور واقع بینانه ببینید همیشه می توانید با کسی که شما را دوست دارد صحبت کنید.

 آنها می توانند چشم انداز بهتری به شما ارائه دهند ،گاهی اوقات ما دچار مشکل در دیدن بهترین چیزها در مورد خودمان هستیم، اما افرادی که واقعا ما را دوست دارند هرگز تلاش نخواهندکرد به ما دروغ بگویند و واقعیت ها را به ما خاوهند گفت.

 

 

 

به خودتان استراحت دهید

 

6) زمانی که شما نیاز به استراحت دارید، حتما استراحت کنید . اگر یک موقعیت یا یک کار خیلی خسته کننده ای هستید، در صورت تمایل یک استراحت سریع برای گرفتن نفس داشته باشید و به خود یادآوری کنید که شما می توانید این کار را انجام دهید.

حتی اگر احساس شکست می کنید کمی استراحت کرده و با نیروی و ذهن تازه و باز دوباره به فعالیت خود ادامه دهید.

به چی اعتقاد دارید؟

 

7) کاری را به آن اعتقاد دارید ،انجام دهید.چیزی را که نیاز به انجام آن دارید ویا می دانید که باید انجام شود حتما انجام دهید.مهم نیست که آن چیست؟ بلکه مهم آن است که شما به آن ایمان و اعتقاد دارید.

پایان بخش اول

منبع :

.wikihow

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه