خانه / افزایش تمرکز و حافظه / چگونه حافظه و تمرکز خود را بهبود ببخشیم؟

چگونه حافظه و تمرکز خود را بهبود ببخشیم؟

همه ما مشکلاتی در تمرکز کردن و به خاطر سپردن سریع چیزها داریم، اینکه به آن بی توجهی کنیم و آن را رها کنیم باعث بدتر شدن می شود.با این حال شما می توانید آن را بهتر کنید اما در وهله اول بهتر است که مهارت های خود را ارتقا دهید.

سعی کنید برای همه چیز برنامه ریزی کنید.این باعث می شود که تمرکز روی اهدافتان شما را بیدار کند.

خواندن.این باعث می شود که ذهن شما کار کند و این مثل غذا دادن به ذهن است و باعث می شود که به ذهن خود اعتماد کنید.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

ذهن خود را به چالش بکشید.بازی هایی که ذهن شما را به چالش می کشد بازی کنید مثل سودوکو و شطرنج.این باعث تقویت شدن ذهن شما در بسیاری جهات می شود.

سیگار را ترک کنید.اگر شما یک ذهن سالم می خواهید، نیازمند بدن سالم هستید و سیگار کشیدن به شدت بر ذهن تاثیر می گذارد.

از الکل و مواد مخدر اجتناب کنید.خطرناک ترین چیزی است که باعث شادی شما برای مدتی و ضعیف تر شدن ذهن شما در ادامه زندگی می شود، ذهن شما مثل گنج می ماند نباید آن را هدر دهید.

خوب بخوابید.خوب خوابیدن باعث می شود شما راحت تر سریع تر و در راه های خلاقانه تری بیاندیشید.خوابیدن برای 7-8 ساعت عالی است.

مدیتیشن را امتحان کنید.این کمک می کند که ذهن شما استراحت کند مثل خوابیدن اما بیشتر از آن باعث می شود شما احساس خوبی داشته باشید ذهن شما را آرام می کند و در بهترین حالت نگه می دارد.

غذای سالم بخورید.مواد غذایی سالم به افزایش حافظه و تمرکز کمک می کند.

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه