خانه / آموزش روابط / چگونه تفاوت بین عشق و شهوت را بفهمیم؟ ( بررسی عشق واقعی)

چگونه تفاوت بین عشق و شهوت را بفهمیم؟ ( بررسی عشق واقعی)

برای دانستن تفاوت های بین عشق و شهوت بهتر است پیشنهادات زیر را بررسی کنید:

چطور عشق واقعی را از شهوت تشخیص دهیم؟

فکر کردن

1)دقت کنید ببینید که آیا آن چیز مورد علاقه تان در شخص مورد نظر وجود دارد؟ یا آن شخص ، فرد مورد

علاقه شما است ؟ و یا چیزهایی را که طرف مقابل با دانستنش ناراحت میشود را بگوئید و بررسی کنید.

چک کنید

2) امنیت خودتان را در کنار او ارزیابی کنید.چقدر می توانید به او اعتماد کنید ؟ آیا او این آمادگی را دارد که بتوانید تمام عمر به او تکیه کنید؟

در مورد رابطه فکر کنید

3)در مورد اینکه چقدر می توانید با او در یک رابطه بمانید فکر کنید. شما برای مدت طولانی می خواهید در این رابطه سر مایه گذاری کنید؟ و یا زندگی بدون او ( شریک مرد یا زن ) برای شما امکان پذیر نیست؟

نوازش کردن

 4) ببنید که داشتن رابطه صمیمی با وی چه احساسی را در شما ایجاد می کند، دقت کنید ببنید که بعد از داشتن رابطه صمیمی با شریک عشقی تان شما به او نزدیک تر می شوید؟ بعد از داشتن رابطه به محبت کردن و نوازش شما می پردازد؟ چقدر شعله دوست داشتن در وی روشن و زنده می ماند؟

فکر کردن به احساس

5) در مورد افراد دیگر نیز فکر کنید و رابطه تان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید . اینکه آیا دوست دارید با افراد دیگری غیر از او باشید یا خیر؟ وقتی شریک عشقی شما اولین فردی باشد که به او فکر می کنید مطمئن باشید که عاشقش هستید.

در مورد افراد دیگر فکر کنید

6) چطور توانستید تعارضات تان را مدیریت کنید؟ زمانی که شما شریک عشقی تان بحث می کنید چقدر قادر هستید راهی را برای پیدا کردن مشکل تان پیدا کنید. در صحبت کردن با هم حتی اگر ناراحتتان کرده چقدر موفق بودید؟

چه احساسی به عشقتان دارید؟

7) به احساسات خود دقت کنید و حرکت رابطه به سمت جلو را مد نظر قرار دهید، شما با شریک عشقی تان احساس راحتی می کنید؟ شما احساس یک پیوند اعتمادی قوی بین خود احساس  می کنید؟

در قسمت دوم به بررسی شهوت خواهیم پرداخت و با شناخت هر کدام از آنها می توانید به تفاوت و تمایز میان عشق واقعی و شهوت پی ببرید

2 /1

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه