خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / چگونه بین فعالیت های مختلف روزمره تعادل ایجاد کنیم؟

چگونه بین فعالیت های مختلف روزمره تعادل ایجاد کنیم؟

درحالیکه مدرسه و خانه ما را خیلی مشغول نگه می دارند ما می توانیم وقتی را برای خانه و سایر فعالیت هایی که دوست داریم، کنار بگذاریم. قرار دادن وقت بیش از حد در یک منطقه موجب ایجاد مشکل در مناطق دیگر می شود. در اینجا برخی روش ها برای ایجاد این تعادل پیشنهاد شده است.
1. دستور العمل ها:
یاد بگیرید که چگونه فعالیت ها را اولویت بندی کنید. تصمیم بگیرید که کدام فعالیت ها برایتان مهم تر هستند و تلاش مورد نیاز برای موفقیت در این فعالیت ها نیز مهم است.تنظیم محدودیت زمانی برای کار در خانه، گذراندن وقت با خانواده و یا پروژه های مربوط به کار می تواند کمک کننده باشد.
2.بدانید که چگونه سرعت خود را تنظیم می کنید. شما نمی خواهید بیش از توان تان کار کنید و استرس های زندگی تان را بیش از حد کنید.برای هر کاری سرعت مناسب را تنظیم کنید و هر یک ساعت یک بار به ذهن خود برای از سرگیری دوباره فعالیت ها، استراحت بدهید.
3. شما میتوانید از وسایل الکترونیکی برای کمک به خود استفاده کنید، این وسیله ها مانند یک “مسئول برنامه ها” برای شما کار می کند و کمک به یادآوری تاریخ های مهم و برنامه ریزی برای آنها می کند.
4. منظم بمانید و نسبت به برنامه ها واقف باشید. اگر شما در سرکار هستید تمام تمرکز و برنامه هایتان باید معطوف به کارتان باشد و سعی کنید بهترین عملکرد را داشته باشید و اگر در خانه هستید تمام تمرکزتان را بر روی فعالیت های مربوط به خانه قرار دهید و سعی کنید وقت خود را با اعضای خانواده بگذرانید.
5. فعالیت ها را از هم جدا نگه دارید. حتی در وقت استراحت در محل کار سعی کنید تا حد امکان به فعالیت های دیگر نپردازید( مگر ساعات خاصی که کاملا متعلق به خودتان است). به طور مثال اگر مشکلی در مدرسه دارید سعی نکنید آن را با همکارنتان در هنگام کار در میان بگذارید، بلکه اگر نیاز بود در زمان استراحت مشورت از همکاران بگیرید. در واقع این فعالیت نیز نوعی نظم دهی به کارهایتان است.
6.زمانی را برای آرامش خودتان و جمع و جور کردن ذهن تان بگذارید. زندگی شخصی ای داشته باشید در آن نگرانی در مورد فعالیت های کاری وجود نداشته باشد. می توانید برخی از روزهای تعطیل تان را به مسافرت با خانواده بگذرانید و بعضی دیگر از روزها را در محل کار! مهم این است که زندگی شخصی تان به خوبی از نگرانی ها حفظ شود.

 

.فاطمه امیری فاطمه امیری – کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه