خانه / افزایش تمرکز و حافظه / چگونه بچه های بیش فعال را برای شغل آینده شان آماده کنیم؟

چگونه بچه های بیش فعال را برای شغل آینده شان آماده کنیم؟

مشاغل افراد بیش فعال

موسیقی دانان ، معلمان، رانندگان کامیون ، خبرنگاران تلویزیون ، فروشندگان  و حتی یک خواننده اپرا همه به دفتر میشل نووتنی آمده اند وهمه آنها  چیزی مشترک دارند و آن اختلال بیش فعالی /نقص توجه می باشند.

نووتنی ، یک روانشناس و مربی در حیطه بیش فعالی متمرکز است ، وی به آنها در مورد چگونگی مدیریت علائم خود را در محل کار توصیه هایی می کند.

اگر کودک شما مبتلا به بیش فعالی است ویا به تازه گی این اختلال در وی تشخیص داده شده است بهتر است از همین کودکی پتانسیل های وی را تحت کنترل در آورده تا در آینده شغلی خود دچار مشکل نشوند.

این کودکان با اختلال بیش فعالی برای موفقیت در انواع شغل ها می توانند رشد کنند وامادگی پیدا کنند، نووتنی می گوید : شما می توانید، آنها را در این مسیر قرار دهید.

اولین کاری که برای آنها می توانید انجام دهید ان است که کمکشان کنید تا علائم اصلی این اختلال از جمله: رفتار تکانشی،مشکل تمرکزو توجهشان و در برخی موارد بیش فعالی آنها قابل کنترل شود.

اگر این علائم به خوبی مدیریت نشده باشد ، آنها ممکن است در آینده منجر به مشکلاتی در محل کار  شوند.

از جمله درمانهایی که برای این اختلال به کار میشود دارو درمانی ، نوروفیدبک و رفتار درمانی می باشد که البته همه این روش ها در کنار هم بسیار حائز اهمیت می باشد.

این مهم است که بچه ها را به  تمرین عادات مناسبی تشویق کنیم تا در مدرسه موفق تر باشند از جمله این عادات :

تمرکز بر روی نقاط قوت خود است . هنگامی که او سرگرمی ها و فعالیت هایی را انجام میدهد و لذت می برد ممکن است او را به سمت یک کار یا زمینه ای که برای او  مناسب است سوق دهد .

کمک به رشد نقاط +

از سنین پایین، به کودک خود کمک کنید تا  ابزار و عادات لازم  در محل کار را یاد بگیرد از جمله : می توانید پیامک زدن،استفاده از کامپیوتر وتلفن همراه را یاد دهید ویا مکث کردن هنگام صحبت کردن دیگران را آموزش دهید،مسئولیت رسیدگی به کارهایشان را بر عهده بگیرند و هنگامی که خسته هستند از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنند و در این راه می توانید از مربی مخصوص بیش فعالی استفاده کنید.

عادات خوب زندگی سالم را به آنها بیاموزید ،رژیم غذایی سالم،خواب و برنامه منظم ورزشی را یاد دهید و به آنها بیاموزید تا در مواقع بحرانی چطور از خودشان مراقبت کنند.

کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی باید در اداره علائمشان نقش فعال داشته باشند وکمک کنیم تا بتوانند خودشان تصمیم گیری کنند و مستقل عمل کنند.

منبع:

http://www.webmd.com/add-adhd/childhood-adhd/features/adhd-and-your-childs

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ،کارشناس ارشد روانشناسی ،نوروتراپیست و درمانگر کودکان با اختلال بیش فعالی

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه