خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / چگونه به کودک کمک کنیم تا در کلاس تمرکز کند

چگونه به کودک کمک کنیم تا در کلاس تمرکز کند

تمرکز در کلاس

تمرکز کودکان به دلایل مختلف می تواند با مشکل مواجه شود،بسیاری از کودکان با سروصدا، حضور کودکان دیگر و یا انواع موارد دیگر پریشان می شوند. در حالی که برخی از بچه ها به دلایل پزشکی مانند اختلال کمبود توجه- بیش فعالی با مشکل در تمرکز و توجه روبه رو می شوند. برخی دیگر نیز خیلی سخت می توانند متمرکز بمانند.
راهکارها

الف) با کودک و مربی او صحبت کنید تا مطمئن شوید که تمرینات کلاس برای او خیلی دشوار نباشد. اگر تمرینات و تکالیف بیش از توانایی های کودک باشد، فرزند شما ممکن است نا امید  شود و به راحتی تمرکز خود را از دست دهد.

ب) از معلم بخواهید تکالیف کودک شما را به بخش های کوتاه تری تقسیم کند، وقتی بخشی از کار او به اتمام رسید، یک فعالیت دیگر مثل کشیدن نقاشی یا کاری که تمرکز دیگر بچه ها را به هم نریزد، انجام دهد سپس وقتی به لحاظ روانی استراحت کرد دوباره بخش بعدی فعالیت خود را تکمیل کند.

ج) با معلم صحبت کنید تا مکان مناسبی را در کلاس برای کودک شما تعیین کند.برخی از بچه ها وقتی در ردیف جلو می نشینند تمرکز و عملکرد بهتری دارند. از معلم بخواهید صندلی کودک شما را جایی انتخاب کند که از محرک های که حواسش را پرت می کند دور باشد مثلاً کنار پنجره نباشد، کنار کمد کتاب و … نباشد.

د) عوامل دیگر را که می دانید ممکن است حواس کودک شما را پرت کند برطرف کنید، آیا او درطول روز، زیاد گرسنه یا تشنه می شود؟ آیا او در کلاس با کسی مشکلی دارد؟ سعی کنید از او بپرسید که وقتی در کلاس است به چه چیزی فکر می کند؟ چه چیزی او را اذیت می کند؟

ه) اگر عدم تمرکز و توجه کودک شما به اندازه است که بعد از بر طرف کردن تمام موارد بالا هنوز ادامه دارد و عملکرد او را فعالیت های روزانه درسی و منزل مختل کرده است سعی کنید به مراکز روان شناسی مراجعه کنید، تا اگر با اختلال کمبود توجه مواجه می باشد، برای بر طرف کردن آن راهکارها و درمان های لازم را شروع کنند.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه