خانه / روانشناسی / چگونه به خانواده خود بگوییم که به درمان نیاز داریم؟

چگونه به خانواده خود بگوییم که به درمان نیاز داریم؟

چگونه به خانواده خود بگوییم که به درمان نیاز داریم؟

آموختن اینکه چگونه به پدر و مادر خود بگوییم به درمان نیاز داریم دشوار است.شما باید به اندازه کافی شجاعت داشته باشید تا تا با پدر و مادر خود صادق باشید.اول، شما باید با خودتان صادق باشید.بعد از آن شما می توانید با هرکس دیگری صادق باشید.این مراحل به شما کمک می کند که به پدر مادرتان بگویید که به درمان نیاز دارید.

مراحل

دختر در حال فکر کردن

1.با خودتان صادق باشید.با خود صادق بودن قبل از دیگران مهم تر از هر چیز دیگری است.شما باید درک کنید که مشکلی دارید و چه راه حلی برای مشکل شما وجود دارد؟

دختر ناراحت

2. درک اینکه واقعا مشکل چیست؟شناسایی مشکل خود، درست ترین گامی است که برای خارج شدن از مشکل باید برداریم.هنگامی که شما بدانید چه چیزی در زندگی شما اشتباه شده، سپس می توانید برای مرحله بعدی گام بردارید.

فکر کردن

3.با ترس های خود روبرو شوید.گاهی مقابله با مشکلات می توانند مشکل ساز باشند.این مسئله می تواند مشکل ساز باشد به ویژه هنگامی که ما ترس های خودمان را داریم.آیا شما از صادق بودن با خود می ترسید؟مشکل خود را شناسایی کنید یا به دنبال راه حل باشید.با ترس خود رو برو شوید تا بتوانید به مرحله بعدی گام بردارید.

صحبت با والدین

4.زمانی که با پدرو مادر خود روبرو می شوید پاسخی داشته باشید.آنها می خواهند بدانند که چرا شما به مشاوره اعتقاد دارید؟شما به پاسخ هایی نیاز دارید زمانی که حقیقت را به والدین خود بگویید.

اماده پدیرش

5.آماده پذیرش هر تصمیمی که پدر و مادرتان گرفته اند باشید.گاهی ممکن است مطابق آنچه شما دوست دارید باشد گاهی هم برعکس.بسته به موقعیت، فقط خود را آماده کنید.

عجله نکنید

6.عجله نکنید.هرگز روی تصمیم خود تاکید نکنید.همیشه باید یک نفس عمیق بکشید و آرام باشید.هرگز به خود استرس وارد نکنید و از طریق سازماندهی مناسب بیاندیشید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه