خانه / زندگی سالم / چگونه بر خستگی خود غلبه کنیم؟

چگونه بر خستگی خود غلبه کنیم؟

علل خستگی معمولا آشکار و معلوم است.مهمانی تا 3 صبح، 12 ساعت کار در محل کار و بعد بردن بچه ها بیرون تقریبا برای همه ممکن است اتفاق بیافتد در نتیجه شما خسته خواهید بود.با این حال خستگی همیشه بر اثر شیوه زندگی امروزی زنان و مردان ایجاد نمی شود.خستگی ممکن است در نتیجه شرایطی مثل استرس، آپنه خواب، کم خونی، بیماری تیرویئد، افسردگی و عوارض دارو ها باشد.هر کسی که از خستگی طولانی مدت رنج می برد باید به دکتر مراجعه کند و ببیند کدام یک از این دلایل باعث خستگی او شده است. خستگی درمان نشده طولانی مدت ممکن است فرد را مستعد ابتلا به سندرم خستگی مزمن کند.

خواب و خستگی

1.از خود بپرسید چه چیز باعث خستگی شما می شود؟

آیا شما دیر می خوابید و زود بیدار می شوید؟

آیا شما درست غذا می خورید؟

آیا شما غمگین یا افسرده هستید؟

آیا شما در یک روز بیش از حد کار می کنید؟

ممکن است شما طولانی مدت بازی ویدیویی کنید؟

آیا شما کار های بسیار زیادی در زندگی دارید؟و استرس بیش از حد؟

خستگی

2.اگر منظم کردن و اصلاح برنامه روزانه با داشتن سه وعده غذایی سالم در روز یا زودتر خوابیدن یا ورزش کردن درست نشد:

سعی کنید برنامه مورد نظر را یک هفته دنبال کنید و ببینید چه نتیجه ای می دهد.اگر بعد از آن احساس می کنید به اندازه سابق خسته نیستید همان برنامه را ادامه دهید و هر هفته یا هر ماه تغییری در برنامه ایجاد کنید.

ناراحتی و خستگی

3.با این حال اگر چیز ها تغییر نکرد از خودتان بپرسید چه موقع بیشتر احساس خستگی می کنید.

صحبت با دیگران

4.آیا شما به طور کلی خوشحال هستید، اما خسته یا ناراحت هستید؟

اگر ناراحت و غمگین هستید با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده که بهش نزدیک هستید و اعتماد دارید صحبت کنید.این به شما کمک خواهد کرد نگاه متفاوتی به چیز ها پیدا کنید یا ایده های جدیدی پیدا کنید درباره این که چگونه دوباره خوشحال شوید.

اگر این افسردگی است، بعد باید با یک متخصص صحبت کنید که ممکن است قادر باشد یکسری تغییرات را پیشنهاد کند و یا دارو درمانی کند.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه