خانه / روانپزشکی / افسردگی / چگونه بر افسردگی غلبه کنیم؟

چگونه بر افسردگی غلبه کنیم؟

 زن خوابیده

اگر لذت بردن از زندگی برای شما غیر ممکن شده است، اگر با احساس غم و اندوه طاقت فرسا، تنهایی، بی ارزشی  گرفتارشده اید، و نمی توانید تصور کنید که همه چیز بهتر خواهد شد، ممکن است شما ازافسردگی رنج می برید. اگر می خواهید بدانید که چگونه بر افسردگی غلبه کنید واز زندگی تان دوباره لذت ببرید، این مراحل را دنبال کنید:

درخواست کمک از یک دکتر: اگر شما از افسردگی رنج می برید، اولین کار مراجعه به دکتر است. حتی اگر شما نمی خواهید داروهای ضد افسردگی و یا داروهای دیگر مصرف کنید ، صحبت با یک دکتر می تواند به شما کمک کند. برخی از علل پزشکی برای افسردگی خود را شناسایی میکنید. بعد ازاینکه شما با یک دکتر صحبت کردید شما می توانید تغییراتی در وضعیت زندگیتان وعواملی که باعث ایجاد افسردگی شما شده ، ایجاد کنید. در اینجا برخی از دلایل که یک دکتر ممکن است برای افسردگی پیدا کند،  را بیان می کنیم.

اعتیاد به مواد مخدر و الکل: اگر شما به مواد مخدر یا الکل اعتیاد دارید، این می تواند دلیلی برای افسردگی شما باشد. دکتر می تواند دراین زمینه به شما کمک کند.

علل ژنتیکی: اگردر خانواده شما فردی افسردگی دارد، شما بیشتر احتمال دارد که افسرده شوید. شما می توانید در مورد اینکه آیا افراد دیگر در خانواده شما از افسردگی رنج می برند با پزشک خود مشورت کنید، حتی اگرافسردگی آنها هرگزتشخیص داده نشده است.

عدم تعادل هورمونی: اگر مشکل تیروئید یا عدم تعادل هورمونی دیگری داشته باشید، ممکن است باعث افسردگی شما شود.

بیماری های دیگر: اگرشما از بیماری های دیگر مانند: اختلال اضطرابی  و یا حتی یک اختلال روانی مانند: اسکیزوفرنی رنج می برید که می تواند باعث ایجاد افسردگی شود ، دکتر می تواند به شما کمک کند.

عوارض جانبی یک دارو که مصرف می کنید: اگر شما یک دارو را برای مشکل دیگری مصرف می کنید، یک دکتر می تواند به شما بگوید که افسردگی یکی از عوارض جانبی این دارو است و ممکن است داروی شما را با یک دارویی که به همان اندازه موثر و بدون این عوارض جانبی است ، تغییر دهد.

علت شخصی: اگر شما با یک دکتر صحبت کردید و مشخص شد که دارو لازم نیست وهیچ یک از این عوامل باعث ایجاد افسردگی شما نشده ، باید شروع به فکر کردن در مورد برخی از علل که ریشه افسردگی شما است ، کنید که ممکن است باعث تداخل در زندگی روزمره شما شود. اگرچه افسردگی شما ممکن است توسط شرایط زندگیتان ایجاد شود، این یک فرصت خوب است که شما با رویدادی خاص در زندگیتان که شما را عمیقا ناراحت کرده است، آشنا شوید.

منبع:

www.wikihow.com

 در صورت تمایل به شرکت در گروههای درمانی افسردگی ،با کلینیک تماس بگیرید و نوبت ویزیت بگیرید،پس از انجام ویزیت و بررسی اولیه ؛ پزشک شمارا جهت ورود به یکی از گروهها کاندید می نماید.

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه