خانه / روانشناسی / چگونه برای جلسه با درمانگر آماده شویم؟

چگونه برای جلسه با درمانگر آماده شویم؟

چگونه برای جلسه با درمانگر آماده شویم؟

درمانگران آموزش دیده اند تا با شما صحبت کنند و به شما کمک کنند برای گذراندن گستره وسیعی از مسائل از افسردگی تا تجربه یک حادثه آسیب زا.بسیاری از افراد با درمانگر به عنوان آخرین راه چاره ارتباط برقرار می کنند.اگرچه شما خودتون قرار را گذاشته باشید یا خانواده و دوستان اصرار داشته باشند که شما مراجعه کنید جلسه با درمانگر می تواند دلهره آور باشد.شما چه باید بگویید؟آنها چگونه اند؟چه سوالاتی می پرسند؟آیا آنها می توانند به شما کمک کنند؟

اگرچه که تصور می شود که درمانگر قرار است به شما کمک کند، آنها  به تلاش مراجعان برای گرفتن نتایج مثبت نیاز دارند.اگر شما از برقراری ارتباط سر با بزنید، همه چیز در درازمدت برای شما سخت تر خواهد شد.در واقع می توان کمک کرد که کار درمانگر موثر تر واقع شود که این در واقع در درازمدت کمک به خود است.

صحبت با درمانگر

1.درمانگر را به عنوان یک دوست جدید در نظر بگیرید.ممکن است عجیب به نظر برسد، اما از آنچه فکر می کنید بیشتر اثر دارد.نیاز نیست که شما همه مشکلاتتان را به طور ناگهانی برای آنها مطرح کنید…آنها نیاز به یک نقطه شروع دارند.معرفی خودتان، سابقه خانوادگی به طور خلاصه، در حال حاضر چه چیز در زندگی شما می گذرد، چه احساسی نسبت به آن دارید و… .به یاد داشته باشید که اطلاعات پس زمینه ای و چیز هایی که آنها باید بدانند که دید روشن تری به آنها بدهد و یا آنچه باعث ایجاد یا بدتر شدن مشکل شما می شود را مطرح کنید.درمانگرها معمولا می توانند بین چیزها ارتباط برقرار کنند-به عنوان مثال اتفاقی که در دوران کودکی شما اتفاق افتاده ممکن است با افسردگی، اضطرابی که حالا دارید مرتبط باشد بنابراین به یاد داشته باشید اطلاعات گذشته است به همان اندازه مهم است.

دادن اطلاعات به درمانگر

2.در مورد چیزهایی که می خواهید صحبت کنید، فکر کنید.اگر شما خودتان قرار ملاقات را گذاشته اید پس بنابراین به روشنی می دانید که درباره چه موضوعی می خواهید صحبت کنید یا چه مشکلی را می خواهید حل کنید.درباره آن موضوع خاصی که می خواهید توضیح دهید فکر کنید:”این واقعا من را ناراحت می کند وقتی که…””من احساس ترس می کنم در موقعیت هایی که…””بعضی روزها من احساس می کنم که…” در این صورت درمانگر از شما سوالاتی برای ادامه بحث می پرسد، اما این برای هر دوی شما سودمند تر خواهد بود اگر درباره چیز ها از قبل فکر کرده باشید.اگر شما گیر کردید و نمی دانید چه باید بکنید، این سوالات را قبل از جلسه درمان از خودتان بپرسید.

چرا من اینجا هستم؟

آیا من عصبانی و ناراحت هستم یا ترسیده ام؟

افراد دیگری که در زندگی من هستند بر وضعیت من چگونه تاثیر می گذارند؟

در یک روز معمولی از زندگی من چه احساسی می کنم؟غم، نا امیدی، ترس یا به دام افتادن و…؟

در آینده چه تغییراتی می خواهم اتفاق بیافتد؟

دست ها

3.بعضی افراد دوست ندارند موضوع های خاص را باز کنند.اگر شما یکی از این افراد هستید پس کج خلقی نکنید.سعی نکنید با هر چه مواجه می شوید مقابله کنید.به یاد داشته باشید اگر با سرعت بخواهید از ماجرا دور شوید، شما نمی توانید به خودتان کمک کنید.

مخالفت کردن

4.درمانگران مانند کفش می باشند.آنها ممکن است مناسب و عالی برای شخص دیگری باشند اما به این معنا نیست که برای شما هم مناسب باشند.اگر شما احساس راحتی با آن شخص نمی کنید، درمانگران برداشت شخصی نمی کنند شما می توانید درمانگر جدیدی را امتحان کنید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه