خانه / آموزش روابط / چگونه با یکدیگر مهربانتر باشیم؟

چگونه با یکدیگر مهربانتر باشیم؟

%d9%85%d9%87%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%850

مهربانی نوعی بیان فیزیکی از احساسات است. این حالت معمولا با عشق و رابطه طولانی مربوط می شود زیرا مهربانی مکرر باعث نزدیکتر شدن افراد به یکدیگر می شود. بررسی ها نشان داده اند کودکانی که بیشتر مورد مهربانی و محبت قرار می گیرند، کمتر دچار اضطراب می شوند. در روابط زناشویی نیز مهربانی و محبت باعث رضایت از رابطه می شود. اگر می خواهید مهربانتر باشید، بهتر است به نکات زیر دقت داشته باشید:

  • محبت را با لمس کردن افزایش دهید.

  1. ناراحتی ها را تشخیص دهید. برخی افراد به دلیل ویژگی های شخصیتی، خانوادگی، مشکلات صمیمیت یا سوانحی که تجربه کرده اند، حس خوبی با برقراری ارتباط از طریق لمس کردن ندارند. این مسئله باعث می شود محبت های فیزیکی، مانند نوازش کردن، بغل کردن و گرفتن دست ها با این افراد محدود شود.

بهتر است به ترس خود غلبه کنید و سعی کنید با دیگران رابطه برقرار کنید. بپذیرید که شما می ترسید و سعی کنید علت این ترس را کشف کنید. این ترس ممکن است ریشه در گذشته داشته باشد.

با همسر خود صحبت کنید و برایش توضیح دهید که شما احساس ناراحتی می کنید و البته علت آن را نیز بیان کنید. از او بخواهید که صبور باشد. وقتی کسی را بهتر می شناسید، برقراری محبت فیزیکی و مقابله با ترس برایتان راحت تر خواهد بود. به علاوه بهبود روابط باعث یک رابطه محبت آمیزتر خواهد شد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

می توانید برای حل مشکل خود به متخصص مراجعه کنید. متخصص به شما کمک می کند با احساسات منفی و ترس خود مقابله کرده و محبت فیزیکی را بپذیرید.

نشان دادن محبت را به شکل یک عادت برای خود درآورید. دستان همسر خود را نگه دارید، دست خود را روی شانه هایش بگذارید و یا وی را در آغوش بگیرید. به این ترتیب محبت کردن و عشق ورزیدن برایتان راحت تر خواهد شد.

  1. زمان هایی را برای نوازش کردن کودکان و دیگر اعضای خانواده اختصاص دهید. لمس کردن باعث کاهش اضطراب و درد می شود و در مقابله به مشکلات به افراد کمک می کند و روابط آنها را نیز مستحکم تر می سازد. برای بهبود سلامت جسمی و روحی اعضای خانواده خود زمانی در روز به نوازش کردن آنها اختصاص دهید. زمان دورهمی های شبانه، تعریف داستان و حتی وقت تماشای تلویزیون زمان مناسبی برای رسیدگی و محبت به یکدیگر است.
  2. دست یکدیگر را بگیرید. گرفتن دست، چه با فرزندان و چه با همسر خود، یک روش محبت کردن تاثیر گذار، راحت و بدون درد است. این روش محبت های فیزیکی افراد به یکدیگر را به راحتی نشان می دهد.
  3. برقراری تماس فیزیکی با فرزندان و همسرتان باعث آزادسازی هورمون اکسی توسین می شود که به کاهش فشار خون کمک می کند. همچنین اکسی توسین کنترل کننده هورمون کورتیزول، هورمون استرس، نیز می باشد. تماس های فیزیکی قشر اوربیتوفرونتال را در مغز فعال می کند که این بخش با احساسات پاداش در ارتباط است و حتی باعث ارتقاء سیستم ایمنی می شود.
  4. روش هایی را که می توانید محبت فیزیکی خود را ابراز کنید، به صورت لیست برای خود آماده کنید. محبت فیزیکی هر گونه لمس کردنی است که به منظور بیان احساسات و عشق انجام شود. این لیست را برای خود بنویسید تا در مواقع نیاز به آن اشاره کنید، سپس آنها را در طول هفته انجام دهید.

برخی از این روش ها که می توانید محبت خود را نشان دهید، عبارتند از بوسیدن، ماساژ، نوازش کردن، در آغوش گرفتن و نگه داشتن دست یکدیگر. ممکن است روش های دیگری نیز وجود داشته باشند که مخصوص شما و روابط شما با همسرتان است. عادت کردن به یک موضوع حدود 21 روز طول می کشد و طول این مدت بستگی به شخص دارد.

ادامه : در صفحه بعد

لیزر مو

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه