خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / چگونه با کودک در مورد احساسات صحبت کنیم

چگونه با کودک در مورد احساسات صحبت کنیم

article-new-thumbnail_ds-photo_getty_article_34_125_78401290_XS

کودکان با آگاهی در مورد احساسات متولد نمی شوند.آنها به طور طبیعی نمی دانند که در مورد تجربه های مختلف چگونه احساسات خود را مدیریت و کنترل کنند.
همانطور که به کودک خود آموزش می دهید چگونه قاشق به دست بگیرد چگونه بند کفش ببندد، باید در مورد احساسات در شرایط مختلف ، درک و مقابله با آنها به او راهنمائی های لازم را بدهید.ابتدا باید مطمئن شوید که کودک شما با احساست آشنا شده اند.
1)    آموزش را از سنین خردسالی آغاز کنید، اشتباه است که فکر کنید او هنوز آمادگی یادگیری در مورد احساسات را ندارد،از سنی که او شروع به صحبت کردن می کند  کم کم می توانید آموزش را شروع کنید.
2)    لغات مرتبط با احساس را برای کودک خود بخوانید، و همزمان به شکلی ملموس از طریق حالات چهره ی خودتان یا عکس های مرتبط با هر حس، به او آموزش دهید.این کار کمک می کند تا کودک بین هر حس و مشخصه ی آن ارتباط برقرار کند.آموزش را با احساسات ساده مثل شاد و غمگین شروع کنید.
3)    بخشی از یک قصه را بخوانید:« مثلاً: دوست علی مریض شده بود» و از کودک خود بخواهید تا حدس بزند علی چه احساسی دارد؟
4)    آموزش را بارها و بارها تکرار و تمرین کنید.
5)    احساسات خود را با کودکتان به اشتراک بگذارید، اجازه بدهید تا عمیقاً  احساسات و اینکه هر احساسی چه موقع بروز می کند را یاد بگیرند، اگر ناراحت هستید به او بگویید که ناراحتید و اگر می توانید دلیل آنرا به کودک خود توضیح دهید تا بداند چه چیزهایی ممکن است انسان را غمگین، شاد یا عصبانی کند.
6)    بازهایی انجام دهید که در آن کودکان انواع روش های انتقال احساسات را نشان دهند: مثل نمایش خلاق، پانتومیم و …
منبع:         http://www.ehow.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه