خانه / زندگی سالم / عشق و دوست داشتن / چگونه با همسر خود مهربان تر باشیم؟

چگونه با همسر خود مهربان تر باشیم؟

چگونه با همسر خود مهربان تر باشیم؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Feb 27Rating:

رابطه عاشقانه0

مهربانی نوعی بیان احساسات است. این احساس معمولا با عشق و یک رابطه طولانی مدت شکل می گیرد، زیرا جریان مداوم از احساسات انسان ها را به هم نزدیکتر می کند. بررسی ها نشان داده اند که کودکانی که کودکانی که بیشتر مورد مهربانی قرار می گیرند، کمتر از دیگرکودکان دچار اضطراب می شوند. دیگر بررسی ها نشان داده اند که برقراری روابط جسمی بیشتر باعث وجود رابطه خوشایندتر می شود.

 • افزایش مهربانی و عشق با لمس کردن
 1. موقعیت را تشخیص دهید. برخی افراد به خاطر نوع شخصیت، خانواده، وقایع گذشته و برخی مسائل دیگر تمایلی به لمس کردن یا لمس شدن ندارند. این مسئله آغاز یک رابطه صمیمی تر و عاشقانه را سخت می کند. اگر شما از این دسته افراد هستید، نکات زیر را رعایت کنید:
 • به ترس خود غلبه کنید و بپذیرید که ترسیده اید و سعی کنید علت این ترس را پیدا کنید. شاید با پیدا کردن منشا آن تشخیص دهید که این ترس ارتباطی به رابطه جدیدتان ندارد و راحت تر بتوانید آن را کنار بگذارید.
 • با پاتنر خود صحبت کنید و به وی بگویید که راحت نیستید و البته علت آن را نیز توضیح دهید. از او بخواهید که کمی صبور باشد. برقراری رابطه جسمی و صمیمیت بیشتر با شناخت بیشتر طرف مقابل بهتر انجام می شود. به علاوه بهبود رابطه و صبر می تواند به شکل گیری یک رابطه نزدیکتر و عشق عمیق تر کمک کند.
 • با یک مشاور در این زمینه صحبت کنید. مشاور با ارائه راهکارهایی می تواند به شما کمک کند تا بر احساسات منفی و ترس خود غلبه کنید و احساسات خود را راحت تر نشان دهید.
 • نشان دادن مهربانی از طریق رابطه جسمی را برای خود به شکل یک عادت درآورید. دست شریک خود را بگیرید، او را بغل کنید و غیره. به این شکل برقراری یک رابطه جسمی راحت تر خواهد شد.
 1. زمانی را برای نوازش بچه ها یا همسر خود مشخص کنید. نوازش کردن به کم شدن اضطراب و درد کمک می کند و باعث مستحکم شدن رابطه می شود. زمانی را صرف نوازش کردن و مهربانی به اعضای خانواده خود کنید تا سلامت جسمی و روحی آنها را افزایش دهید. کارهای ساده ای مانند تعریف کردن یک داستان، بیرون رفتن و حتی تماشای تلویزیون با اعضای خانواده در این امر موثر هستند.
 2. دستهای یکدیگر را بگیرید. چه با همسر یا با فرزندان خود، کار بسیار راحتی است و باعث مستحکم تر شدن روابط می شود. این کار یکی از راحت ترین و موثرترین روش ها برای تقویت روابط می باشد. حتی زمانی که در خانه نشسته اید و با هم صحبت می کنید نیز می توانید دست همسر خود را بگیرید تا از این طریق احساس خود را به وی نشان دهید.
 3. برقراری روابط نزدیک با فرزندان و همسر خود باعث آزاد شدن اکسی توسین، هورمون عشق، می شود که باعث پایین آمدن فشار خون می شود. به علاوه این هورمون به کنترل هورمون اضطراب که کورتیزول می باشد، کمک می کند و حتی باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی خواهد شد.
 4. تمام راه هایی موثری که می توانید عشق بورزید، برای خود بنویسید. محبت فیزیکی شامل هر عملی است که شما برای بالا بردن احساس عشق در همسر خود انجام می دهید. این فعالیت ها را برای خود یادداشت کنید، به این ترتیب می توانید هر زمانی به انجام آنها بپردازید. سپس هر زمانی را برای انجام یکی از روش های خود اختصاص دهید. برخی از آنها عبارتند از بوسیدن، در آغوش گرفتن، نوازش کردن، ماساژ دادن و غیره. برخی روابط نیز می تواند مختص شما و رابطه تان باشد.
 5. شوخی را در بخشی از روابط خود قرار دهید. شوخی و طنز به عنوان بخشی از روابط خود با همسرتان باعث بهبود و استحکام روابط می شود و به علاوه در روحیات و اخلاقیات هر دو نفر تاثیر مثبت می گذارد.
 6. پاهایتان را کنار یکدیگر قرار دهید. می توانید پاهایتان را کنار هم بگذارید یا در زیر میز به پاهای هم ضربه بزنید. این امر باعث آگاهی بیشتر نسبت به حضور یکدیگر خواهد شد. به یاد داشته باشید که هر گونه رابطه جسمی که به منظور انتقال احساس باشد، محبت فیزیکی محسوب می شود.
 7. یکدیگر را ماساژ دهید. همراه با دیگر روش های محبت جسمی، ماساژ دادن نیز باعث نزدیکی دو طرف به یکدیگر می شود. به علاوه ماساژ دارای مزیت های جسمی زیادی نیز می باشد، از جمله کاهش اضطراب، افزایش جریان خون و مواد مغذی در بدن و کمک به کاهش درد. به خاطر تمام دلایل بیان شده ماساژ دادن پشت، پا و بدن یک روش بسیار خوب برای نشان دادن محبت جسمی است.

 

در ادامه:افزایش سخنان محبت آمی

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - چگونه با همسر خود مهربان تر باشیم؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه