خانه / آموزش روابط / چگونه با دوست حسود خود کنار بیایم؟

چگونه با دوست حسود خود کنار بیایم؟

چگونه با دوست حسود خود کنار بیایم؟Reviewed by مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات on Mar 12Rating:

آیا شما یک دوست حسود دارید که زندگی را برای شما سخت کرده است؟همه ما از زمانی به زمان دیگر احساس حسادت می کنیم، اما گاهی اوقات به رفتار آزار دهنده منجر می شود.بهترین راه برای مقابله با حسادت این است که خود را جای آنها بگذاریم و با آنها همدلی کنیم.وقتی شما به دوستتون توجه زیاد کنید باعث میشه حسادت اون از بین بره.

بحث درباره حسادت

1.تفاوت بین حسادت و صداقت را بدانید: آنچه که ممکن است حسادت به نظر برسد تلاش دوست شما برای انتقاد سازنده باشد.

2.خودتان را جای دوستتان بگذارید و دلایل احساس او را بفهمید.حسادت اغلب از عدم امنیت سرچشمه می گیرد.

3.اگر دوست شما نظراتی می دهد که به نظر می رسد در حسادت ریشه دارد، یک نفر دیگر را در آن موقعیت قرار دهید که نظاره گر رفتار شما باشد وبعد نظر او را بپرسید.

4.نگرش مثبتی از خود نشان دهید و اجازه دهید دوست حسود شما بداند که هیچ قدرتی روی شما ندارد و شما به خودتان اعتماد دارید.اگر شما برای شروع اعتماد به نفس ندارید، اعتماد به نفس خود را قوی کنید.

5.به دوستتان کمک کنید که اعتماد به نفسش را بالا ببرد، و زندگی بسازد که بتواند به آن افتخار کند به جای اینکه به شما حسادت کند.قدرت دادن به آنها یکی از راه های پخش کردن حسات آنهاست، اما این کار را فقط برای کسانی انجام دهید که ارزش وقت و زمان شما را حس می کنند.اگر شما می خواهید به آنها کمک کنید و آنها خوب به نظر می رسند و ارزش تلاش شما را می دانند به عنوان مثال به آنها نشان دهید که چگونه موهای شما به این حالت در می آید یا لباس خود را از کجا خریدید و یا چگونه این کار را بدست آوردید.

6.دوستتان را تشویق کنید وقتی که کار درستی را انجام می دهد، و اینکه شادی خودتان را از اتفاق خوبی که در زندگیتان می افتد مخفی نکنید.یک دوست واقعی همیشه شما را پشتیبانی می کند و در هر زمانی از موفقیت شما خوشحال می شود.

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - چگونه با دوست حسود خود کنار بیایم؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه