خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / چگونه با دروغگویی فرزندم برخورد کنم؟

چگونه با دروغگویی فرزندم برخورد کنم؟

دروغ گفتن

 

برای بسیاری پدر و مادرها ، کنار آمدن با دروغ گویی فرزندان ، بسیار ناراحت کننده است . معمولاً کودکان حساس ، “مظلوم” و دوست داشتنی به نظر می رسند . در نتیجه ، وقتی کودک کار “بدی” مانند دروغ گفتن را انجام می دهد ، پدر و مادر به شدت مأیوس می شوند.

به استثنای کودکانی که مشکلات شدید رفتاری دارند ، بیشتر کودکان وقتی دروغ می گویند که فکر می کنند کار بدی کرده اند و نمی خواهند تنبیه شوند. از این نظر ، کودکان حساس با سایر همسن هایشان تفاوتی ندارند. البته کودک حساس ،، معمولاً دو کار می کند که کودکان دیگر نمی کنند : کودک هم رفتار نادرست را بیش از حد بزرگ می کند ( زیرا کوچکترین کاستی در رفتار را خطایی بزرگ می پندارد) و هم تنبیه احتمالی را.

بنابراین ، حتی بی احتیاطی های جزئی هم موجب اضطراب شدید کودک می شود و ممکن است او را به دروغگویی وادارد. واکنش تند پدر و مادر ، ترس شدید کودک از تنبیه شدن را به یقین تبدیل می کند و امکان دروغ گفتن بیشتر را در آینده افزایش می دهد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

آرامش خود را حفظ کنید و همان واکنشی را به دروغ نشان بدهید که در برابر هر رفتار نادرست دیگر نشان می دهید. دروغ را مهم تر از آنچه هست جلوه ندهید. توجه منفی و بیش از حد به هر رفتاری ، آن را بدتر می کند. باز دارندۀ مناسبی برای دروغ گفتن پیدا کنید و با لحنی عادی و بدون هیجان ، آن را به کار ببرید.

 

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی،نوروتراپیست

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز
■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه