خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / چگونه افراد مبتلا به درد مزمن را درک کنیم؟(بخش اول)

چگونه افراد مبتلا به درد مزمن را درک کنیم؟(بخش اول)

چگونه افراد مبتلا به درد مزمن را درک کنیم؟(بخش اول)Reviewed by مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات on Mar 5Rating:

افراد مبتلا به درد مزمن درمان هاب متفاوتی را امتحان کردند و می دانند کدام درمان برایشان مفید است و کدام درمان مفید نیست.به برخی افراد اطلاعات غلط داده اند و یا صرفا دچار سوتفاهم شده اند که باعث جنگ روزانه می شود و اغلب ناخواسته باعث رنج فرد مبتلا می شوند.

این اطلاع رسانی برای افرادی است که مایل به درک هستند:این چیزهایی است که می تواند به شما کمک کند که آنها را درک کنید، و کمک کنید، به کسانی که از این درد مزمن ناتوان کننده رنج می برند.

فرد بیمار

1.به یاد داشته باشید که بیمار بودن به این معنا نیست که فرد مبتلا به بیماری دیگر انسان نیست.افراد مبتلا به درد مزمن بیشتر روز خود را با درد قابل توجهی می گذرانند.افراد مبتلا به درد مزمن قادر نیستند مانند کسانی که با آنها زندگی می کنند از آن چیزهایی که آنها لذت می برند لذت ببرند.افراد مبتلا به درد مزمن آگاهند و تمایل دارند که کارهایی را انجام دهند که قبلا انجام می دادند.افراد مبتلا به درد مزمن احساس می کنند که کنترل کمی دارند یا اصلا کنترل ندارند.آنها هنوز هم می خواهند از کار، خانواده، دوستان و فعالیت های اوقات فراغت لذت ببرند، با این حال این مقدار درد مانع ازبدست آوردن لذت می شود.

فرد بیمار

2.کد ها را یاد بگیرید.افراد مبتلا به درد مزمن اغلب متفاوت از افرادی که این درد ثابت را ندارند صحبت می کنند.مقیاس درد استفاده می شود برای اندازه گیری درد و میزان بهبود پس از درمان.مقیاس اندازه گیری درد از 1 تا 10 است، نمره 1 “اصلا هیچ دردی وجود ندارد و احساس فوق العاده” و 10 “بدترین دردی که تا این زمان تجربه کردید”.تصور نکنید که افراد مبتلا به درد مزمن، درد را تجربه نمی کنند زمانی که می گویند خوب هستند.افراد مبتلا به درد مزمن تلاش می کنند که درد را از افرادی که آنها را درک نمی کنند پنهان کنند.به یاد بیاورید زمانی را که درد را تجربه می کنید، و تصور کنید درد 24 ساعته را که شما را رها نمی کند.خیلی سخت است که لغتی را برای این نوع درد پیدا کنیم.

آنفولانزا

3.تفاوت بین “شادی” و “سلامتی” را تشخیص دهید.زمانی که شما آنفولانزا دارید احتمالا احساس بدبختی می کنید. افراد مبتلا به درد مزمن درد را از 6 ماه تا چندین سال تجربه می کنند. درد باعث شده تا آنها مکانیسم های مقابله ای را اتخاذ کنند که ضرورتا منعکس کننده میزان درد واقعی که آنها تجربه می کنند نیست.

ملاقات با بیمار

احترام گذاشتن به افرادی که این درد را تجربه می کنند درک آنها به بهترین صورت است.هنگامی که افراد مبتلا به درد می گویند درد دارند، واقعا درد دارند! آنها صرفا مقابله می کنند و صداشون شاد به نظر می رسد و سعی می کنند نرمال به نظر برسند.

درد مزمن

به دنبال نشانه های درد باشید.بی قراری، تحریک پذیری، نوسانات خلقی، فشردن دست ها، ناله کردن، اختلال خواب، فشردن دندان ها، کاهش تمرکز، کاهش فعالیت و حتی داشتن افکار خودکشی.

درد و دل کردن

4.گوش کنید.به درستی به آنها گوش دهید و برایشان روشن کنید که واقعا به آنها گوش می دهید. از مهارت های گوش دادن استفاده کنید و سعی کنید چیز هایی که آنها پنهان می کنند یا سعی می کنند کوچک نشان دهند را رمزگشایی کنید.

درباره این که چگونه یک شنونده خوب شوید و جزئیات را دریابید مطالعه کنید.

کمک کردن

5.محدودیت فیزیکی و بدنی افراد مبتلا به درد مزمن را درک کنید و به آن احترام بگذارید.توانایی ایستادن به مدت 10 دقیقه به این معنا نیست که فرد مبتلا می تواند 20 دقیقه هم بایستد.اینکه فرد دیروز به مدت 30 دقیقه ایستاده به این معنی نیست که امروز هم می تواند همان اندازه بایستد. بسیاری از بیماری ها افراد نشانه های بارزی از عدم تحرک را نشان می دهند مانند قلج بودن یا عدم تحرک به دلیل ضعف و غیره.فرد مبتلا به درد مزمن وضعیت خود را از روزی به روز دیگر نمی داند. در بعضی از آنها وضعیت خود را از دقیقه ای به دقیقه دیگر نمی دانند.این یکی از سخت ترین و خسته کننده ترین ویژگی های درد مزمن است.

 

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، ميدان آزادی،به سمت بزرگراه محمدعلی جناح، ابتدای بلوار صالحی، كوچه جعفرنیا ،پلاك ٢١ ،طبقه ٤ ، واحد ١٦

021-66038295

09012941637

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر شما نیز روانشناس یا متخصص حیطه مغز و اعصاب و روان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید ،برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه