خانه / روانشناسی / چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ بخش دوم

چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ بخش دوم

چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ بخش دومReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Nov 23Rating:

قبل از شروع این متن توصیه میکنیم  بخش اول  این راهنمایی ها را مطالعه کنید.

بخش دوم: خودت را برجسته کن!

1.تعریف از افراد دیگر: این چرخه منفی عدم اعتماد به نفس را در تعریف کردن از خصوصیات خوب دیگران بشکنید! در این روند شما تبدیل به یک دوست خوب می شوید، عادت های خوب را بهتر می شناسید و اعتماد به نفس نیز در شما کم کم به وجود می آید. این کار به شما کمک می کند که به صورت غیرمستقیم عادت های خوب را در خود نهادینه کنید.

اعتماد به نفس

2. در ردیف های جلویی بنشینید!  اکثر مردم ترجیح می دهند عقب کلاس یا در ردیف های انتهایی بنشینند زیرا از اینکه مستقیما در جمع مورد پرسش و یا توجه قرار بگیرند می ترسند. که این موضوع خود نشان دهنده عدم اعتماد به نفس است. با تصمیم گرفتن به اینکه جلو بنشینید شما از این ترس غیرمنطقی عبور خواهید کرد و همچنین به موضوعات احاطه بیشتری پیدا خواهید کرد و بنابراین در آینده بیشتر از دیگرانی که در همان جمع حضور داشته اند خواهید دانست و این خود یعنی پیدا کردن اعتماد به نفس!

3. صحبت کنید!  بسیاری از مردم خیلی کم حرف می زنند چون می ترسند که مورد قضاوت قرار بگیرند و یا اینکه مردم درباره شان فکرهای بدی کنند و …این واقعیت خیلی ساده ایست که همه ما این ترس ها را تجربه کرده ایم! تلاش برای صحبت کردن حداقل یک بار در بحث های گروهی، شما را به یک سخنران بهتری تبدیل خواهد کرد علاوه بر اینکه حس اعتماد به نفس را در شما تقویت خواهد کرد و در کنار اینها شما در بین همسالان دوستان و همکاران به عنوان یک کسی که توانایی هم فکری دارد و می توانند رویش حساب کنند، شناخته خواهید شد.

اعتماد به نفس

4. سریع تر راه بروید!  آنهایی که اعتماد به نفس بیشتری دارند سرعت راه رفتن شان نسبت به بقیه سریع تر است! یکی از دلایل این موضوع این است که آنها همیشه کاری برای انجام دادن و مکانی برای رفتن دارند. حتی اگر شما عجله ای ندارید سعی کنید راه رفتن با سرعت کمی بیشتر را امتحان کنید، این کار کمک می کند که شما احساس مهم بودن کنید و در چشم دیگران نیز این طور به نظر برسید.

گام های بعدی را در افزایش اعتماد به نفس در همین سایت دنبال کنید.

فاطمه امیری فاطمه امیری –  روانشناسی بالینی و نوروتراپیست

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ بخش دوم

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه