خانه / روانشناسی / چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ بخش دوم

چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ بخش دوم

قبل از شروع این متن توصیه میکنیم  بخش اول  این راهنمایی ها را مطالعه کنید.

بخش دوم: خودت را برجسته کن!

1.تعریف از افراد دیگر: این چرخه منفی عدم اعتماد به نفس را در تعریف کردن از خصوصیات خوب دیگران بشکنید! در این روند شما تبدیل به یک دوست خوب می شوید، عادت های خوب را بهتر می شناسید و اعتماد به نفس نیز در شما کم کم به وجود می آید. این کار به شما کمک می کند که به صورت غیرمستقیم عادت های خوب را در خود نهادینه کنید.

اعتماد به نفس

2. در ردیف های جلویی بنشینید!  اکثر مردم ترجیح می دهند عقب کلاس یا در ردیف های انتهایی بنشینند زیرا از اینکه مستقیما در جمع مورد پرسش و یا توجه قرار بگیرند می ترسند. که این موضوع خود نشان دهنده عدم اعتماد به نفس است. با تصمیم گرفتن به اینکه جلو بنشینید شما از این ترس غیرمنطقی عبور خواهید کرد و همچنین به موضوعات احاطه بیشتری پیدا خواهید کرد و بنابراین در آینده بیشتر از دیگرانی که در همان جمع حضور داشته اند خواهید دانست و این خود یعنی پیدا کردن اعتماد به نفس!

3. صحبت کنید!  بسیاری از مردم خیلی کم حرف می زنند چون می ترسند که مورد قضاوت قرار بگیرند و یا اینکه مردم درباره شان فکرهای بدی کنند و …این واقعیت خیلی ساده ایست که همه ما این ترس ها را تجربه کرده ایم! تلاش برای صحبت کردن حداقل یک بار در بحث های گروهی، شما را به یک سخنران بهتری تبدیل خواهد کرد علاوه بر اینکه حس اعتماد به نفس را در شما تقویت خواهد کرد و در کنار اینها شما در بین همسالان دوستان و همکاران به عنوان یک کسی که توانایی هم فکری دارد و می توانند رویش حساب کنند، شناخته خواهید شد.

اعتماد به نفس

4. سریع تر راه بروید!  آنهایی که اعتماد به نفس بیشتری دارند سرعت راه رفتن شان نسبت به بقیه سریع تر است! یکی از دلایل این موضوع این است که آنها همیشه کاری برای انجام دادن و مکانی برای رفتن دارند. حتی اگر شما عجله ای ندارید سعی کنید راه رفتن با سرعت کمی بیشتر را امتحان کنید، این کار کمک می کند که شما احساس مهم بودن کنید و در چشم دیگران نیز این طور به نظر برسید.

گام های بعدی را در افزایش اعتماد به نفس در همین سایت دنبال کنید.

فاطمه امیری فاطمه امیری –  روانشناسی بالینی و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه