خانه / افزایش تمرکز و حافظه / چگونه از فراموشی اجتناب کنیم؟

چگونه از فراموشی اجتناب کنیم؟

افراد در سنین مختلف مسائل را فراموش می کنند.اما هر کسی با انجام دادن فعالیت های مختلفی می تواند حافظه خود را بهبود ببخشد.

فراموشی

1.غذای سالم بخورید.مغز شما به غذای سالم نیاز دارد تا خاطرات را به درستی حفظ کند.نه تنها مغز شما بلکه بدن شما هم نیاز به غذای سالم دارد تا درست کار کند.بعضی غذا ها وجود دارد که شما باید سعی کنید تا آن را بخورید.مثل سالاد، تخم مرغ و بادام.نوشیدن چای سبز هم خیلی خوب است.ُاین به حفظ سلامت مغز کمک می کند و سرعت پبشرفت بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

درباره اینکه چگونه سالم بمانید بخوانید.

از اینکه همیشه مواد غذایی بد و تنقلات بخورید اجتناب کنید.با این حال خوردن کمی نوشابه، چیپس و سیب زمینی سرخ کرده بلامانع است.همچنین از خوردن زیاد برنج سفید اجتناب کنید.

پروتئین مصرف کنید.شیر ماده غذایی خوبی برای دریافت پروتئین است.هر روز حداقل یک لیوان شیر بنوشید.

از مواد غذایی چرب و فست فود و نوشابه اجتناب کنید.

2.ورزش.ورزش به جایگزینی سلول هایی که کاملا برای مغز شما مفید است کمک می کند.هر ورزشی کمک می کن هر چقدر هم ساده باشد مثل پیاده روی.

ورزش نه تنها از فراموشی جلوگیری می کند بلکه باعث کاهش وزن، جلوگیری از بیماری های قلبی، بهبود خلق و خوی شما و بهبود قدرت ماهیچه و خیلی بیشتر.

سعی کنید با دوستانتان ورزش کنید در این صورتبیشتر سرگرم کننده است.

3.خوب بخوابید.خوابیدن کافی باعث می شود هم بدن و هم مغز شما به خوبی استراحت کند.در زمان خوابیدن مغز خود را التیام می بخشد.اگر شما در خوابیدن مشکل دارید قبل از خواب می توانید کتاب بخوانید یا حتی دوش بگیرید.

4.چیزهایی را برای یاداوری اضافه کنید.مثل یاداشت نوشتن.به عنوان مثال اگر شما باید خرید کنید روی کاغذی بنویسید برو خرید و آن را جایی قرار دهید که همیشه آن را ببینید.مثل:

روی در یخچال

روی در خانه

روی آینه حمام

روی در کمد لباس

روی صفحه کامپیوتر

زمانی که به نوشنه عمل کردید آن را حذف کنید.

حافظه خود را آزمون کنید.بازی هایی کنید که به حافظه و به یاد آوردن وابسته باشد.سعی کنید این بازی ها را یک بار در روز امتحان کنید تا زمانی که حافظه شما بهبود یابد.

استرس ممکن است باعث شود چیزها را فراموش کنید پس سعی کنید در زمان آرامش چیزها را به یاد آورید.

6. زمان خود را محدود کنید.زمان زیادی را برای تلویزیون و کامپیوتر صرف کردن ممکن است باعث شود چیزها را فراموش کنید.مانند چه چیز دیروز خوردید و چه کار انجام دادید.زمان این کار را محدود کنید.

2 ساعت در روز و 2 ساعت در شب بهترین حالت است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه