چه کسانی ام اس می گیرند؟

ام اس

تصور می شود که بیش از 2.3 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری ام اس مبتلا می باشند.

بیماری ام اس مستقیما توسط ژنتیک یا یک فاکتور خاص محیطی تعیین نمی شود بلکه این بیماری توسط عوامل متعددی مشخص می گردد. این عوامل عبارتند از جنس، ژنتیک ، سن ، جغرافیا، و نژاد

همانطور که در دیگر بیماری های خود ایمنی دیده می شود،بیماری MS به طور قابل توجهی در زنان نسبت به مردان شایع تر ( حداقل 2-3 بار ) است .

ام اس به طور مستقیم به ارث برده نمی شود، اما ژنتیک نقش مهمی در ابتلا به این بیماری بازی می کند.

در صورتیکه یکی از افراد خانواده شما مبتلا به ام اس باشد ریسک ابتلای به این بیماری در شما چند برابر جمعیت عمومی است و این درصد در مورد دوقلوهای همسان بسیار بالاتر است.

در حالی که بسیاری از افراد مبتلا بین سنین 20 و 50 تشخیص داده می شوند ، ام اس می تواند در کودکان و نوجوانان نیز دیده شود.

در تمام نقاط جهان ، MS در عرض های جغرافیایی شمالی که دورتر از خط استوا هستند بیشتر است و در مناطق نزدیک به خط استوا شیوع کمتری دارد.

علت این موضوع شاید محرومیت از نور آفتاب و کمبود ویتامین دی باشد.

بیماری اسکلروز متعدد در سفید پوستان اروپای شمالی شایع تر است و در بعضی از قومیت ها مثل بعضی اقوام اسکیموها بسیار بسیار نادر و انگشت شمار است.

در حالیکه بیشتر مردم معتقدند بیماری ام اس رو به افزایش است ولی دانشمندان معتقدند علت کشف بیشتر بیماری ،افزایش آگاهی بیشتر از این بیماری ،بهبود مراقبت های پزشکی و ابزارهای موثر برای تشخیص بیماری ام اس است.

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه