خانه / آموزش روابط / چه کارهایی را باید در یک رابطه عاشقانه سالم انجام دهیم؟

چه کارهایی را باید در یک رابطه عاشقانه سالم انجام دهیم؟

 

 

داشتن یک قرار

1) یک قرار به یاد ماندنی

سعی کنید حتما قرار ملاقات های عاشقانه ای را ترتیب دهید حتی اگر سالها است که با هم هستید ماهی یک بار یا هفته ای یکبار این کار را انجام دهید و شبی عاشقانه برای خود و شریک عشقی تان بسازید.

سعی کنید او را شگفت زده کنید همان طور که در اول رابطه خود انجام می دادید.

**************************************************

بخشیدن

2)بخشیدن را تمرین کنید

سعی کیند تصمیم به بخشش بگیرید و گذشته فرد را رها کنید و بر زندگی حال او تمرکز کنید و وضعیت فعلی را کنترل کنید، سعی نکیند تا مشکلات را با خشم و تنفر بیان و حل کنید بلکه بهتر است کاملا دوستانه حل وفصل کنید.

*************************************************

خندیدن

3) با همدیگر بخندید و شادی کنید

خندیدن با هم نوعی امنیت در عشق است ،خنده کمک میک ند تا رابطه بهتری داشته باشید ، خندیدن منجر به سوختن کالری شده ،جریان خون را افزایش میدهد و سیستم ایمنی را تقویت می کند و سطح قند خون را کاهش میدهد، باعث آرامش شده و یک داروی مقوی غرائز جنسی است ف پس از خندیدن غافل نشوید.

************************************************

حمایت کردن

4) از یکدیگر حمایت کنید

حمایت کردن از شریک عشقی تان یک اولویت است و باید هر دوی شما بزرگترین طرفداران همدیگر باشید و باعث شادی در یکدیگر شوید وسعی کنید که حمایت خود را نشان دهید به عنوان مثال : شنونده خوبی باشید، تشویق های لازم را به وی ارائه دهید و برای گفتن ناگفته هایش به او حس امنیت دهید و این اطمینان را دهید که می تواند در کنار شما راحت صحبت کند و بتواند بدون ترس قضاوت کند.

*****************************************************

وقت گذرانی

5) زمان هایی را به یکدیگر اختصاص دهید

صرف وقت با شریک عشقی تان یک اولویت است حتی اگر در ابتدا  زمان کمی را در اختیار وی می گذارید و برای او ناخوشایند است این کار را بکنید، نشان دهید که برای شما مهم است ، فعالیت هایی را کشف کنید که در اوقات فراغت برای هر دوی شما لذت بخش است، راه های هر چند کوچک برای کمک به یکدیگر را پیدا کنید و انجام اعمل کوچکی را که او نیاز دارد انجام دهید و نشان دهید که مایل به کمک هستید.

منبع :

Wikihow

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه