خانه / تغذیه / چه مقدار کالری باید مصرف کنید؟

چه مقدار کالری باید مصرف کنید؟

میزان کالری

میزان کالری که شما باید در طول روز استفاده کنید به عوامل مختلفی از جمله: سن ، قد، جنسیت، نوع زندگی و سلامت عمومی شما دارد، به عنوان مثال فردی که فعالیت روزانه کمی دارد ودر سن میانسالی است به طور طبیعی نیاز کمتری به کالری نسبت به فرد جوانی که فعالیت بیشتری دارد ، دارد.

مشخص شده است که حتی عواملی مانند چگونگی مواد غذایی  که میل می کنید نیز تاثیر گذار است مثلا مواد غذایی جویدنی کالری بیشتری را در بدن حفظ می کند و مصرف روزانه کالری به میزان سوخت و ساز بدن شما بستگی دارد افرادی که فعالیت فیزیکی زیادی دارند نیاز به کالری بیشتری دارند وبرای اینکه با توجه به به فعالیتشان بتوانند وزن خود را حفظ کنند مجبورند کالری بیشتری مصرف کنند.

 

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/245588.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه