خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / چه فعالیت هایی را به کودکمان آموزش دهیم تا عملکرد مغزشان را در بزرگسالی افزایش دهیم؟

چه فعالیت هایی را به کودکمان آموزش دهیم تا عملکرد مغزشان را در بزرگسالی افزایش دهیم؟

اموزش موسیقی در کودکی

می دانیم که خیلی سخته زمانی که کودک شما برای تمرین های موسیقی آماده میشوند و شما باید صدای جیر جیر سازشان را تحمل کنید ، اما یک مطالعه جدید نشان داده است که آموزشموسیقی حتی بسیار کم هم می تواند اثرات مثبتی در پردازش مغزی آنها داشته باشد و با توجه به بررسی های محققان در دانشگاه نورث وسترن ،نواختن موسیقی می تواند بر آناتومی وعملکرد مغز نیز تاثیر گذار باشد وحتی این تغییرات می تواند بعد از توقف آموزش موسیقی نیز اتفاق بیفتد.

مطالعه مورد نظر بر روی 44 فرد بزرگسال که قبلا آموزش موسیقی دیده اند انجام شده است که در مجله علوم اعصاب نیز منتشر گردید.

در واقع آموزش موسیقی در حدود سن 9 سال ،می تواند سرعت پردازش شناختی را در بزرگسالی افزایش دهد، باعث پیشرفت حساسیت شنوایی و گفتار در انجام سخنرانی ها میشوند.

 این مطالعه اهمیت آموزش موسیقی برای کودکان امروز و دهه های پیری سالم را از هم اکنون نشان می دهد.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268597.php.

البته آموزش موسیقی نیز به نوبه خود، نیاز به توجه و تمرکز بالا دارد که این مسئله هم با روش های نوین از جمله نوروفیدبک قابل ارتقا می باشد.مرکز تخصصی نوروفیدبک وبیوفیدبک آلومینا در جهت ارتقا عملکرد ذهنی فرزند شما،گام به گام با شما بوده تا بتوانید هر آنچه که برای فرزند خود آرزو دارید را تحقق بخشید.

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی(روانشناس،نوروتراپیست و درمانگر کودکان)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه