خانه / آموزش روابط / چه عواملی موجب بروز حسادت میشود؟

چه عواملی موجب بروز حسادت میشود؟

چه عواملی موجب بروز حسادت میشود؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Mar 11Rating:

 

حسود

1)تولد کودک دوم

فرزند اول خانواده از فرزندان دیگر،بیشتر به حسادت مبتلا میشوند ،زیرا قبل از تولد کودک دوم او محبوب دل خانواده و اقوام بوده است ولی با تولد نوزاد دوم ،همه چیزها بین آنان تقسیم شده است به خصوص اگر در سن 2 تا 5 سالگی باشد.

2)مقایسه میان فرزندان

هر فردی دارای قابلیت ها و توانایی های ویژه خود است، یک کودک ممکن است در زمینه های خاصی پیشرفت چشم گیری داشته باشد که کودکی دیگر در آن حد استعداد را از خود نشان ندهد ولی این مساله نباید باعث تضعیف یکی از کودکان شود.

3)تبعیض میان فرزندان

گاهی دیده شده است که والدین به سبب ویژه گی های خاص در یکی از فرزندان شان توجه زیادی به او دارند، شاید آنان از صمیم قلب تمام فرزندان را به یک اندازه دوست داشته باشند ولی کودکی که بیشتر مورد عنایت والدین به خصوص مادر است حس حسادت را بر انگیخته می کند.

4)تفاوت سنی میان فرزندان

کودک کوچک تر نسبت به مزایای برادر ویا خواهر بزرگترش ،حسادت می ورزد و یا برعکس

5) شیوه تربیتی

بعضی از مادرها و پدرها در شیوه تربیتی خود دچار اشتباه میشوند و انقدر مهر ومحبت از خودشان نشان می دهند که از حد معقول بیرون میرود و فرزندان گمان می کنند که همیشه باید به عنوان سمبل مطرح شوند.

6)تضاد میان والدین

اختلاف میان والدین باعث میشود که مادر برای مثال به کودکی که شباهت زیاد با شوهرش دارد بی مهری کند،بی مهری مادر باعث میشود این کودک به خواهر ها و برادر های دیگر که از مهر مادری بهره کامل می برند حسادت بورزد.

تکنیک های درست تربیتی را تحت نظارت متخصصین تعلیم و تربیت مرکز آلومینا فرا گیرید

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - چه عواملی موجب بروز حسادت میشود؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه