خانه / تازه های علم و تکنولوژی / چه رابطه ای میان عشق و رابطه جنسی وجود دارد؟

چه رابطه ای میان عشق و رابطه جنسی وجود دارد؟

 

ارتباط رابطه جنسی با عشق
یکی از نویسندگان این مطالعه بنام دکتر هلن فیشر از پژوهشگران پیشرو در جهان علوم اعصاب ، یافته های جدید و جالبی در مورد ارتباط عشق با رابطه جنسی بدست آورده است .

فیشر به مطالعه عشق و رابطه جنسی از دیدگاه تکاملی که مربوط به دیدگاه داروین می باشد پرداخته است که این دیدگاه دو هدف عمده را مد نظر دارد :

1) فرصت های جفت گیری و ادامه نسل

2) جذب جنس مخالف

درپژوهش فیشر در پاسخ های عصبی متفاوت به جاذبه های رمانتیک یافت شد که سیستم مغز در ارتباط با عشق پرشور وعاشقانه ، دوپامین بیشتری ترشح کرده  و فعالیت نوراپی نفرین را شامل میشود  وبا سطوح پایین سروتونین در ارتباط است .

 

نتیجه گیری مطالعه فیشر نشان میدهد که چنین ارتباطی به واکنش های احساسی در لحظه های مختلف نیز در ارتباط است.
عشق و رابطه جنسی

 

اما آیا بین رابطه عاشقانه و رابطه جنسی ، اوج لذت جنسی مهم است؟

در اسکن های مغزی نشان داده است که حین اوج لذت جنسی ( ارگاسم) بالاترین ترشح دوپامین وجود دارد ، اما وجود ارضای جنسی در بالاترین حد نیست بلکه در عشق ورزی نیز چنین هورمونی ترشح میشود و حتما نباید هدف در یک رابطه جنسی ،ارضای جسمی باشد .

 

 

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه