خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / چه درمان هایی برای اضطراب مناسب تر هستند ؟

چه درمان هایی برای اضطراب مناسب تر هستند ؟

 

اضطراب

خیلی  از افرادی که با شکایت اضطراب به مرکز مراجعه کرده اند همیشه خواستار استفاده از بهترین روش ها بوده اند البته گاهی از افراد هم هستند که  ترجیح میدهند تنها ازیک روش و در عین حال بهترین روش استفاده کنند و توجیه شان این است که از این روش استفاده کنند و اگر جواب نگرفتند یک روش دیگری را در اختیار داشته باشند.

 

در بعضی مواقع  درمانگر نسبت به شدت اضطراب و با توجه به مصاحبه بالینی که در جلسه اول نجام میدهد پیشنهاد یک روش خاص یا تلفیقی از چندین روش را به مراجع پیشنهاد می کند و لی اخلاق حرفه ای ایجاب می کند که درمناگر روش های درمانی موجود و روش یا روش های مناسبی که بر آن مراجع موثر تر است را هم گوشزد کند و در اخر انتخاب را بر عهده خود مراجع گذارد البته این در صورت موارد حاد نمی باشد .

 

درمان ها می تواند شامل درمنا داروی و غیر دارویی باشد که درمان دارویی تحت نظر روانپزشک انجام میشود و درمانهای غیر دارویی که خود دارای زیر مجموعه های زیادی است می باشد در زیر به اختصار از آنها یاد خواهیم کرد:

 

درمان های غیر دارویی :

1) درمان شناختی – رفتاری

2) درمان رفتاری

3) درمان شناختی (تغییر ذهن)

4) روان درمانی

5)بیوفیدبک

 

اما با توجه به میزان شدت اضطراب و صلاحدید روانپزشک و روانشناس و علاقه خود فرد ممکن است یک روش یا روش های متعدد اعم از دارویی یا غیر دارویی پیشنهاد شود.

هر کدام از روش های نامبرده به تنهایی قابل کاربرد می باشد و به طور کاملا تخصصی در مرکز تخصصی اعصاب روان آلومینا انجام می پذیرد

 

 

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه