خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / چند راهکار ساده برای مقابله با بوی بد دهان

چند راهکار ساده برای مقابله با بوی بد دهان

چند راهکار ساده برای برطرف کردن بوی بد دهان

علت های زیادی می تواند سبب بوی بدن دهان شود ازجمله پوسیدگی دندان،التهاب لوزه ها، ترشح مخاط بینی و بد هضمی غذا، کاهش آب معده و یبوست نیز به عنوان آخرین مرحله هضم غذا مهم است.

چند راهکار ساده برای برطرف کردن بوی بد دهان

بوی ناخوشایند دهان را می توان با استفاده از جعفری حذف کرد، چراکه این گیاه حاوی سطح بالایی از کلروفیل بوده و همین موضوع آنرا به عطر و بوی خوب معروف کرده است. گفتنی است که  در وهله ی  اول جعفری و انار  برای دستیابی به بوی خوب دهان مفید می باشند.

چند راهکار ساده برای برطرف کردن بوی بد دهان

 در صورتی که زخم هایی در دهان وجود دارد می توانید با غرغره کردن چای  ملایم گالیوم (Galium tea) آنها را شستشو دهید. در مورد التهاب لوزه ها می توانید  آنرا با چای مریم گلی درمان کنید. همچنین چای های مشابه به افرادی که ترشحات مخاط بینی دارند کمک می کند. بوی بد دهان را می توان با روغن درخت عرعر حذف کرد که لازم است قطره قطره به آب ولرم اضافه کنید. جویدن تخم شوید نیز می تواند کمک کند. چای افسنطین یک درمان عالی برای بوی بدن دهان می باشد.

توجه داشته باشید که افسنطین را اگر درست مصرف نکنید می تواند برای شما مضر باشد. تنها باید نصف یک قاشق از این گیاه استفاده کنید.

چند راهکار ساده برای برطرف کردن بوی بد دهان

در نهایت:

سیگار نکشید

بیش از حد سیر مصرف نکنید

مراقبت های لازم دهان و دندان را به عمل بیاورید.

منبع:

healthwantcare

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه