خانه / آموزش روابط / چند اصل اساسی در آموزش روابط بین فردی زوجین

چند اصل اساسی در آموزش روابط بین فردی زوجین

آموزش رابطه

1- این کشتی شماست کاپیتان!

مشاوره برای شما نهایتا با هدف پیدا استراتژی ها و راه حل هایی است که برای شرایط منحصر به فرد شما ، ارزش ها و اهداف شما مناسب باشد.مشاوره مبتنی برشواهد به شما تکنیک هایی را آموزش می دهد که بوسیله آنها می توانید کوه یخی که در عمق روابط شما پنهان شده آشکار کند و تکنیک های برای غلبه بر تفاوت که یک بخش طبیعی از هر رابطه است را یاد می گیرید. در این راه پیدا کردن بهترین استراتژی برای مدیریت کوه یخ با شماست.

2-یادتان باشد شما یک دهان دارید ودو گوش

آموزش ارتباط یک ساختار زمانی محدود و امن را برای ارتباط فراهم می کند و بیشتر در مورد گوش دادن موضوعیت دارد تا حرف زدن.

گوش دادن فعالانه با احساس همدلی و احترام به دیدگاه و تجربه شخص مقابل ، بدون قضاوت گوش دادن ، سرزنش نکردن ، و بدون  تلاش برای تغییر دادن فرد مقابل باعث می شود که فضایی برای طرفین ایجاد شود که بتوانند نظراتشان را بدون ترس و نگرانی با یکدیگر در میان بگذارند.

3-موج سواری کنید

آموزش ارتباط به شما روش های عملی برای درک کامل طیفی وسیعی از احساسات  (خشم ، غم، ترس ، احساسات ناراحت کننده و…) و نحوه ابراز آنها را می آموزد.بیان و درک احساسات بد می تواند به شما در تجربه احساسات لذت بخشی مثل عشق ، لذت و شادی کمک کند.

 4- عشق یک احساس است

آموزش  رابطه کمک می کند تا شما هوش هیجانی خود را توسعه دهید و این به درک احساس عشق و بهبود تعاملات ما با دیگران کمک می کند.

5-ازدواج یک قرارداد است

اگر چه در همه جوامع سنتی ازدواج امری است که می بایست تا مرگ طرفین ادامه داشته باشد ولی بناکردن ازدواج برپایه احساسات به تنهایی کاری است دشوار.ازدواج امری است فراتر از یک رابطه عاشقانه.امر ازدواج دونفر و دو خانواده را مانند چسب به یکدیگر می چسباند و این دو خانواده در طی زمان با هم رشد می کنند. حال در این میان نوسانات هیجانی و احساسی امری طبیعی است که بایستی مدیریت این بحران ها را فرا گرفت.

زوج درمانگر کلینیک آلومینا: دکتر فرشاد شیبانی- مدرس دانشگاه علوم پزشکی تهران

جهت تعیین نوبت ویزیت زوج درمانی به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه