خانه / اختلالات مغزواعصاب / این روش درمانی برای بی خوابی من مفید است؟

این روش درمانی برای بی خوابی من مفید است؟

 

چطور می توانم بفهمم که درمان با روش شناختی – رفتاری ( CBT ) برای بی خوابی من مفید است؟

اگر شما یک دوره بی خوابی طولانی داشته اید و از داروهای خواب آور نیز استفاده کرده اید و کمک قابل توجهی به شما در این زمینه نشده است و یا اینکه هیچ علت مشخص جسمی یا روانی وجود ندارد پس این احتمال وجود دارد که عادت های اشتباه بی خوابی شما ، منجر به این اختلال شده است و باعث نگرانی شما شده است .

این روش در واقع به بی خوابی شما کمک خواهد کرد تا عادات درست خواب را فرا گیرید.

چگونه می توانم یک متخصص در زمینه درمان با  روش شناختی رفتاری(CBT )  پیدا کنم؟

بهترین روش پیدا کردن فردی که در این زمینه متخصص است ،پیدا کردن مرکز اختلالات خواب در منطقه خودتان است و البته کسی که این دوره ها را گذرانده و مهارت پیدا کرده است می تواند به شما کمک کند.

تفاوت این روش با پزشک متخصص خواب در چیست؟ نحوه کار کردن این روش چگونه است؟

مبنای کار پزشکان در خصوص درمان اختلالات خواب ، دارو درمانی است اما متخصصین رفتاری – شناختی ( CBT) خواب مخالف دارو هستند و دارویی تجویز نمیشود و آنها از ابزارهایی برای اصلاح رفتار و عادات خواب استفاده می کنند ، به مراجع یاد می دهند که بین خواب بد و خواب خوب تفاوت قائل شوند و تفاوت بین اینها را بشناسند و نگرششان را در مورد رفتار های هنگام خواب اصلاح کنند.

در حال حاضر تنها 75 % از مردم واجد شرایط استفاده از این روش هستند و با تشخیص پزشک مربوطه و خود شما به عنوان کسی که دچار مشکلات خواب هستید میتوانید هر یک از روش های دارویی و غیر دارویی را برای رفع مشکلاتتان انتخاب کنید.

 

منبع:

sleepfoundation

درمان اختلالات خواب به روش CBT در مرکز  آلومینا امکان پذیر می باشد

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ،روانشناس و نوروتراپیست و درمانگر اختلال خواب

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه