خانه / تازه های علم و تکنولوژی / چطور مغز با حفظ مطالب قدیم ، مهارت های جدید را هم یاد می گیرد ؟

چطور مغز با حفظ مطالب قدیم ، مهارت های جدید را هم یاد می گیرد ؟

یادگیری در مغز

دانشمندان علوم اعصاب از موسسه تکنولوژی ماساچوست یک مدل جدیدی  که  نشان میدهد مغز چگونه می تواند کارهای بسیار مشابه  را بدون اختلال در اطلاعات انجام دهد را طراحی کرده اند، در حالی که این مدل حفظ تعادل بین انعطاف پذیری و ثبات را نشان میدهد.

مغز از  اتصال میلیاردها نورون ساخته شده است. به گفته محققان ، به طور متوسط ​​هر نورون به حدود 10،000 نورون دیگر متصل می کند.

محققان  که در مجموعه مقالات مجله آکادمی ملی علوم ارسال  کرده اند ، می گویند این اتصال کلیدی و لازم است.

سلول های عصبی همواره در حال تغییر ارتباطات خود ، تشکیل الگوهای جدید و یا تقویت های موجود می باشند، این انعطاف پذیری اجازه می دهد تا ما برای یادگیری وظایف جدید اماده شویم و حتی اگر تمام اتصالات  برقرار باشند به مغز این اجازه را میدهند تا به کشف راه های جدید بپردازد.

محققان ادعا می کنند که سلول های عصبی می توانند برای انجام وظایف خاص و تخصصی تبدیل شوند.

رابرت اجمیان یک دانشمند محقق در موسسه مک گاورن برای تحقیقات مغز در موسسه تکنولوژی ماساچوست ( MIT ) و نویسنده ی این مقاله ، توضیح می دهد :

” مغز شما همیشه در تلاش برای پیدا کردن پیکربندی  است که بتواند تعادل برقرار کند برای همین است که شما می توانید دویا سه کار را انجام دهید ، راههای زیادی برای حل مساله وجود دارد که شما می توانید راههای مختلف را مورد بررسی قرار دهید ، در این حالت یادگیری اتفاق می افتد.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه