خانه / روانپزشکی / بیش فعالی و کمبود توجه / چطور بچه ها ی بیش فعال را به غذا خوردن تشویق کنیم؟

چطور بچه ها ی بیش فعال را به غذا خوردن تشویق کنیم؟

چطور بچه ها ی بیش فعال را تشویق به غذا خوردن کنیم؟

 صبحانه خوردن

اگر کودک بیش فعال شما  اشتهای کمی دارد وخیلی کم غذا می خورد نگران نباشید ولی سعی کنید هنگام صبح از دادن غذاهای پر کالری استفاده کنید و در طول ساعات مدرسه از میان وعده هایی که سرشار از کالری است با بسته بندی های زیبا  استفاده کنید تا وی تشویق به خوردن شود زیرا کودکان و نوجوانان برای سوخت وساز ورشد بدن  به کالری وتغذیه کافی نیاز دارند.اگر تخم مرغ دوست ندارند خوب می توانید از مواد غذایی که دوست دارند استفاده کنید و در کنارش مقداری میوه هم به آنها بدهید.

تهیه اسنک

اسنک

زمانی که با کاهش قند خون مواجه هستیم در کودکان ممکن است که توجه وتمرکز وهمین طور خلق آنها را تحت تاثیر قرار دهد وبهترین راه برای جلوگیری از این حالت استفاده از مخلوط ماست که سرشار از پروتئین بوده  می باشد البته می توان از میوه های مختلف در ان،اجیل و مواد غذایی که سرشار از امگا 3 است نیز در این مخلوط استفاده کرد زیرا این مواد سرشار از پروتئین وهمین طور کالری می باشد.

دادن غذاهای جالب و سرگرم کننده به کودکان

غذا با طرح های جالب

کودکان و نوجوانان مبتلا به ADHD ممکن است به اندازه کافی غذا نخورند زیرا آنها به سرعت خسته میشوند . بهتر است که تنوع غذایی برای آنها زیاد باشد و غذاها را در طرح ها ورنگ های مختلف تهیه کنید تا جذابیت بیشتری برای آنها داشته باشد.

خوردن شام در فضای آرام

خوردن غذا

اگر فرزند شما مدام موقع شام خوردن تکان می خورد بهتر است عادات غذایی را تغییر دهید ،شرایط آرامی را درست کنید ،از نور ملایم و گذشتن موسیقی آرام بخش هنگام صرف غذا استفاده کنید ،بهتر او را در نزدیکی خود بنشانید تا کنترل بیشتری بر وی داشته باشید و در مورد کارهایی که در طول روز انجام داده است ویا اتفاقاتی که افتاده است نظرش را بخواهید و از وی دعوت به صحبت کردن کنید.

ممانعت از خوردن مواد غذایی با رنگ های افزودنی و آب میوه های مصنوعی

پفک

بعضی از مواد غذایی که به رنگ های غیر طبیعی آغشته هستند مثل پفک علائم بیش فعالی را تشدید می کند بهتر از خوردن اینگونه مواد جلوگیری کرد البته در ابتدا نمی توانید قطع کنید وبرای این کار چند ماهی نیاز است تا به طور آهسته این مواد را از رژیم غذایی کودکتان حذف کنید.آب میوه های غیر طبیعی و اسیدی از جمله آب پرتغال وآب گرفوروت باعث میشود تا کودکانی که تحت درمان با دارو هستند به اندازه کافی اثر گذار نباشد و بهتر است از آب میوه های طبیعی به غیر از آب گرفوروت استفاده کنند.

 

http://www.webmd.com/add-adhd/childhood-adhd/adhd-child-in-school-13/slideshow-get-adhd-

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه