خانه / آموزش / چطور با اضطراب جدایی از فرزندم کنار بیایم؟

چطور با اضطراب جدایی از فرزندم کنار بیایم؟

یاد بگیرید که چطور بدون ترس یا اضطراب خداحافظی کنید…

یاد بگیرید که چطور هنگام خداحافظی اضطراب جدایی را تسکین دهید.

فایل صوتی این مقاله به همراه توضیحات تکمیلی:

اضطراب جدایی چیزی نیست که فقط بچه ها احساس کنند. والدین نیز آن را تجربه می کنند!

دیلون می پرسد: من یک والد تنهای نسبتا جدید هستم. 3 ماه از زمانی که من و همسرم جدا شدیم می گذرد، و هنوز جدا شدن از پسر 18 ماهه ام، هم از نظر فیزیکی و هم احساسی برایم دردناک است. من و همسر سابقم سعی می کنیم به لحاظ قانونی عمل کنیم و من اجازه ی ملاقات پسرم را دارم، اما هنوز سخت است. به خصوص که به نظر می رسد پسرمان به اینکه بعد از هر ملاقات طولانی از والدی به والد دیگر منتقل شود تمایلی ندارد. فرقی نمی کند من باشم یا همسر سابقم، او نمی خواهد والدی را که 4-3 روز با او بوده ترک کند، و شروع به گریه ی غیر قابل کنترل می کند. این موضوع مرا خیلی برای او ناراحت می کند، به خصوص از زمانی که او از من جدا می شود، من واقعا لحظات سختی دارم. من در این لحظات دوری درهم می شکنم، اما سعی می کنم خودم را بخاطر پسر کوچکم حفظ کنم. آیا راهی وجود دارد که ما به عنوان والدین بتوانیم از طریق آن به او کمک کنیم؟ آیا یا راهی برای حضانت مشترک یا هر راه دیگری که مفید باشد وجود دارد؟ ما فقط چیزی را می خواهیم که برای او خوب باشد.

در ابتدا، اجازه دهید بگویم اضطراب جدایی که شما در حال تجربه ی آن هستید غیر عادی نیست. وقتی می گویید که آن را به صورت فیزیکی و احساسی تجربه می کنید، این یعنی شما در حال تجربه ی اضطراب جدایی هستید. الیزابت استون می گوید داشتن یک کودک مثل این است که “… تصمیم بگیرید برای همیشه قلبتان در خارج از بدن شما بتپد.” من معتقدم که این تمثیل به ویژه در زمانی که کودکتان را ملاقات می کنید و بعد باید او را به والد دیگرش بسپارید بسیار درست است. این احساس کاملا فیزیکی است!

حال باتوجه به مسائلی که ذکر شد چه کاری باید انجام داد، در اینجا پیشنهاداتی وجود دارد:

  • مراحل رشد او را در نظر داشته باشید. پسر شما در سنی قرار دارد که متوجه می شود از کسانی که در اطرافش هستند جداست، و می تواند همزمان آشفتگی و ترس را تجربه کند. بنابراین، قابل درک است که او وابسته تر باشد. به علاوه انتقال دادن او از خانه ای به خانه ی دیگر می تواند اثر شدیدتری روی او بگذارد. به عنوان یک والد، آگاه بودن از جایی که او در حال رشد است می تواند صبر و درک شما را افزایش دهد. مطمئن باشید چیزی که او در حال حاضر تجربه می کند بخشی از یک تصویر بزرگتر است. این اتفاق به معنی این نیست که رها کردن همیشه بسیار دشوار خواهد بود.
  • طرح آرامش. شما و هرکس دیگری که از او مراقبت می کنید مسئولیت دارید به فرزند خود آموزش دهید که این جا به جایی ها برای او بی خطر است. ممکن است ما به عنوان والدین هنگام جدایی، احساس اضطراب و هراس کنیم “من هنوز آمادگی خداحافظی کردن را ندارم”، فرزندان ما در این زمان چه احساسی پیدا می کنند_ آن ها نمی دانند ناراحتی ما برای چیست. در نتیجه ممکن است پسر شما احساس کند چیز ناراحت کننده ای در انتظار اوست. برای مقابله با این اتفاق، سعی کنید تصدیق کنید که چه احساسی دارید. به سادگی به خودتان بگویید، “این یک اضطراب جدایی است” ، این کار می تواند از بروز آن دسته از احساسات بدون کنترل جلوگیری کند.
  • خداحافظی و جدایی را عادی و معمول کنید. ابداع یک مراسم خداحافظی می تواند احساس بهتری در هردوی شما ایجاد کند. من برای پسرم از “بعدا میبینمت” استفاده می کردم، و زمانی که دخترم کوچک بود، از او می پرسیدم که آیا یک بوس، یا بغل نمی خواهد. برای هر دوی آن ها، داشتن این مراسم می تواند به ایجاد برخی ساختارها در طول لحظات خداحافظی کمک کند.
  • خود را آماده کنید. خداحافظی را تمرین کنید. این اتفاق به خصوص در آغاز، می تواند ترسناک باشد، حتی وقتی فقط برای یک شب است. اما به یاد داشته باشید که تصمیم شما برای اضطراب نداشتن در این لحظه به پسرتان یاد خواهد داد که همه چیز امن است و جای هیچ نگرانی نیست. اما رسیدن به چنین نگرشی نیاز به تمرین دارد_ و بسیار دشوار است. سخت است که در هنگام خداحافظی آرام باشیم، اما انجام این کار مثل یک کار عادی و روزمره می تواند برای هر دوی شما مفید و کارآمد باشد.
  •  شما، به خصوص در اوایل، احساس آرامش و خونسردی نخواهید کرد، بنابراین تا زمانی که به نقطه ای برسید که احساس خوبی داشته باشید_ که به آن نقطه خواهید رسید_ فقط باید طوری رفتار کنید که انگار ناراحت نیستید.

در آخر، یک دفتر یادداشت روزانه داشته باشید، و افکار و برنامه هایتان را در آن ثبت کنید. یاد بگیرید که در هنگام انتقال فرزندتان از منزل خود به منزل همسر سابقتان بر اضطراب جدایی غلبه کنید. شما می توانید به جایی برسید که حتی از زمان های جدایی لذت ببرید. رسیدگی به خود و خود مراقبتی کمک خواهد کرد تا امیدوار باشید و به آینده با نگرش مثبت نگاه کنید.

محقق و مترجم: فاطمه مهفر

لینک منبع

گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!

گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!

ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، 

تهران -جناح ،نرسیده به فلکه دوم صادقیه ،کوچه پرویز (بین مرکز خرید گلدیس و تهرانی )پلاک 19 ساختمان سهیل (رو به روی پارکینگ طبقاتی صادقیه )واحد 12

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

شماره های تماس

02144259157 

02144287537

02144259407

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر خودتان روانشناس یا کادردرمانی حیطه مغزواعصاب وروان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید  برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

یاد بگیرید که چطور بدون ترس یا اضطراب خداحافظی کنید... یاد بگیرید که چطور هنگام خداحافظی اضطراب جدایی را تسکین دهید. فایل صوتی این مقاله به همراه توضیحات تکمیلی: اضطراب جدایی چیزی نیست که فقط بچه ها احساس کنند. والدین نیز آن را تجربه می کنند! دیلون می پرسد: من یک والد تنهای نسبتا جدید هستم. 3 ماه از زمانی که من و همسرم جدا شدیم می گذرد، و هنوز جدا شدن از پسر 18 ماهه ام، هم از نظر فیزیکی و هم احساسی برایم دردناک است. من و همسر سابقم سعی می کنیم به لحاظ قانونی عمل کنیم و…

مشاهده بازنگری

اگر خوشتان آمده پنج ستاره بدهید.

User Rating: Be the first one !

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه