خانه / خدمات تخصصی / چرا گروه درمانی؟

چرا گروه درمانی؟

 می توان گفت اکثر مشکلات افراد در یک چهارچوب اجتماعی فرا گرفته می شوند و ادامه پیدا می کنند. احتمال زیادی وجود دارد که مشکلات هیجانی و رفتاری فعلی تحت تاثیر بدکاری میان فردی قبلی باشند. مشکلات زناشویی بین دو نفر ایجاد می شوند، مشکلات اضطرابی اغلب در تعامل با افراد دیگر ایجاد می شود و … پس اگر مقداری از مصیبت ها و گرفتاری هایمان به روابط اجتماعی مان مربوط است، آیا نباید درمان هایی داشته باشیم که در گروه ها و موقعیت های اجتماعی باشند؟؟

گروه درمانی

گروه درمانی هم از لحاظ ایجاد یک موقعیت اجتماعی و هم از لحاظ زمان و هزینه، درمانی بسیار مقرون به صرفه است. در قدیم تر ها گروه درمانی به عنوان انتخاب دوم و تکمیلی مورد استفاده قرار می گرفت، اما امروزه این نوع درمان، جایگاه خود را پیدا کرده است و مورد احترام قرار گرفته است.

اکثر گروه های درمانی از نوع درمان روان کاوانه هستند. اگرچه این نوع درمان با درمان روان کاوانه انفرادی تفاوت دارد ولی همچنان بر اصول اساسی درمان روان پویشی استوار است. درمانگر در این گروه با مشاهده شیوه ارتباط اعضای گروه با یکدیگر و قرار دادن افراد در وضعیتی که صرفا مورد توجه درمانگر نیست، می تواند تحلیل موثرتری انجام دهد.

یکی دیگر از نقاط قوت گروه حس نوع دوستی در بین اعضای گروه است. در ابتدا که گروه تشکیل می شود، غالبا افراد حس می کنند که بی فایده هستند و روحیه بالایی ندارند. اما در طول جلسات گروه افراد گروه در تعامل با هم قرار می گیرند و این خود موجب پیدا شدن حس ارزشمندی در افراد می شود. این تعامل اعضای گروه، همچنین باعث انتقال اطلاعات نیز خواهد شد، یعنی افراد با مشکلات مشابه تجربه های خود را با هم درمیان می گذارند و بدین صورت به همدیگر کمک خواهند کرد.

در صورت تمایل به شرکت در گروههای درمانی،با کلینیک تماس بگیرید و نوبت ویزیت بگیرید،پس از انجام ویزیت و بررسی اولیه ؛ پزشک شمارا جهت ورود به یکی از گروهها کاندید می نماید.

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه