خانه / روانپزشکی / بیش فعالی و کمبود توجه / چرا بیش فعال بودن فرزندتان را از معلمش پنهان می کنید؟

چرا بیش فعال بودن فرزندتان را از معلمش پنهان می کنید؟

زمانی که معلم اختلال بیش فعالی دانش آموزش را به رسمیت می شناسد

اغلب معلمان اولین کسانی هستند که علائم فرزند شما را تشخیص می دهند و به رسمیت می شناسند اما اگر قبل از ورود به مدرسه این اختلال در فرزند شما تشخیص داده شود بهتر است که معلم او را در جریان قرار دهید.

بیش فعالی

زیرا با توجه به علائم تکانشی بودن و یا عدم توجه و تمرکز ممکن است در مدرسه با مشکلاتی مواجه شود و از نظر درسی دچار افت تحصیلی گردد ، در چنین وضعیتی ممکن است بر چسب تنبل و خنگ نیز  در جلوی دیگر دانش اموزان ، به فرزند شما زده شود و باعث تحقیر وی در جلوی دوستانش شود.

در چنین شرایطی معلم مدام از والدین در خواست می کند که در مدرسه حضور پیدا کنند و همین منجر به شرمساری والدین نیز میشود.

باید به معلم حق داده شود که در چنین شرایطی که کنترل دانش آموز بیش فعال بسیار سخت است نتواند توجه کافی به فرزند شما داشته باشد وبهتر است که والدین و معلم و روانشناس کودک ، با هم همکاری نزدیکی داشته باشند تا کمی از مسئولیت والدین و معلم کاسته شود ، و  ، همه انها باید در جهت کاهش علائم ، تلاش و همکاری داشته باشند نه اینکه فقط از روانشناس یا معلم انتظار داشته باشند که برای فرزند آنها معجزه کنند .

معلم به علت دیدارهای مکرر دانش آموز در محیطی خارج از منزل بهتر از هر کسی دیگر می تواند به شناخت علائم به روانشناس کمک کند و حتی می تواند با  راهنمایی های روانشناس کودک ، راهکارهای مناسبی را در مدرسه و کلاس درس به کار بندد، مخصوصا معلم  باید بداند که این دانش اموزان با وجود چنین اختلالی اصلا قابل مقایسه ، حتی با هم سن و سال های خود نیستند و باید توجه بیشتری نسبت به آنها داشته باشند.

تشخیص و درمان با روش های دارویی و غیر دارویی اختلال بیش فعالی در کلینیک تخصصی آلومینا زیر نظر متخصصین مجرب

منبع :

WEBMD

اگه دوست دارین کوچولوهای نازتون خواب راحتی داشته باشن می تونین برای رفتار درمانی خواب و روش غیر دارویی ، آنها را پیش من بیارین

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست و درمانگر کودکان بیش فعال

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه