خانه / اختلالات روانپزشکی / چرا افراد مبتلا به اسکیزوفرنی زیاد سیگار میکشند؟

چرا افراد مبتلا به اسکیزوفرنی زیاد سیگار میکشند؟

چرا افراد مبتلا به اسکیزوفرنی زیاد سیگار میکشند؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Dec 22Rating:

اسکیزوفرنی

برای سلامتی افرادی که در بیمارستان های روانپزشکی مشغول به کار هستند قانون های خاصی وجود دارد اما چیزی که بحث برانگیز است این است که  افراد اسکیزوفرن می توانند سیگار بکشند  و این مساله اینقدر زیاد است که ممکن است به 4 بسته مصرف سیگار در طول روز نیز برسد و سیگار کسیدن برا هیچ گونه محدودیتی ندارد.

چیزی که خیلی مهم است ،سیگار کشیدن افراد مبتلا به اسکیزوفرنی است که 3 تا 4 برابر بیشتر از جعیت سیگاری است، در مطالعه ای که در بریتانیا بر روی 100 نفر از مبتلایان به اسکیزوفرنی انجام گرفت 92 %  ازمردان و 82 % از زنان سیگاری بودند .

و از سیگار های بسیار قوی استفاده می کنند که تنها 1 % افراد از آن مدل سیگار استفاده می کنند.

اما چرا  این افراد اینقدر سیگار میکشند؟

بررسی مطالعات از سال 1999 توسط لیون و  همکاران که در خدمات روانپزشکی منتشر شده است، به صراحت نشان می دهد که افراد سیگاری مبتلا به اسکیزوفرنی نوعی خود درمانی  برای بهبود پردازش محرکهای شنیداری و کاهش بسیاری از علائم شناختی این بیماری می کنند.

با توجه به گفته یکی از این محققان در این زمینه بنام لیون ، عوامل نوروبیولوژیک قوی ترین توضیحی است که می تواند ارتباط بین سیگار کشیدن و اسکیزوفرنی را بیان کند و انتقال دهنده های شیمیایی مغز می توانند به طور مستقیم این مساله را اثبات کنند، درواقع تعامل خاصی میان نیکوتین و دوپامین در ناحیه کورتکس جلوی پیشانی وجود دارد، به نظر میرسد با سیگار کشیدن زیاد در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی باعث آزاد شدن دوپامین در این منطقه شده که باعث بهبود عملکرد شناختی مربوط به توجه و تمرکز و حافظه میشود که نوعی خود درمانی در آنها میشود .

علاوه بر این در افراد مبتلا به اسکیزوفرنی که دچار توهمات شنیداری هستند نیز ورودی های حسی شان بسیار ضعیف است و نیکوتین منجر میشود تا این ورودی ها بهتر عمل کنند و در توهمات شنیداری آنها دخالت دارند.

منبع:

brainblogger

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - چرا افراد مبتلا به اسکیزوفرنی زیاد سیگار میکشند؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه