خانه / تغذیه / چای سبز به کاهش خطر ابتلا به ناتوانی در افراد مسن کمک می کند

چای سبز به کاهش خطر ابتلا به ناتوانی در افراد مسن کمک می کند

چای سبز

در مطالعات قبلی به چندین خاصیت مفید چای سبز بر سلامتی از قبیل کاهش خطر ابتلا به سرطان، چاقی، سکته و مشکلات قلبی اشاره شده است اما  مطالعات اخیر  نشان می دهند که مصرف چای سبز با کاهش خطر ابتلا به ناتوانیهای عملکردی ناشی از اختلال شناختی، پوکی استخوان و سکته مغزی نیز ارتباط دارد.

در مطالعه ای که در ژورنال تغذیه بالینی آمریکا منتشر شده است محققان ارتباط مصرف چای سبز  با بروز ناتوانی در عملکرد  افراد مسن را بررسی کردند،  این مطالعه بر روی 19388 فرد ژاپنی با  محدوده ی سنی 65 سال انجام گرفت. در سال 2006 از طریق یک پرسشنامه اطلاعات لازم در رابطه با مصرف روزانه ی چای سبز ،چای سیاه و سفید و قهوه این افراد گرد آوری شده  و مورد بررسی قرار گرفت.در طول3 سال مطالعه، بروز ناتوانی عملکردی در1316 مرد وزن ثبت شد.

نتایج حاکی از این بود، در افرادی که دو فنجان در روز چای سبز مصرف می کردند خطر ابتلا به ناتوانی 10% کمتر از کسانی بود که روزانه یک فنجان چای سبز مصرف می کردند. بعلاوه  کاهش چشمگیری(33%) در میزان ناتوانی در عملکرد افراد مسنی که روزانه بیش از 5 فنجان چای سبز مصرف می کردند، مشاهده شد.

منبع:

http://www.lef.org/newsletter/2012/0203_Green-Tea-Helps-Reduce-the-Risk-of-Disability-in-Older-Individuals.htm

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه