خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان

پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان

پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان

 

برای سنین 3 تا 5 سال

اندام های تناسلی، اندام های کاملا خصوصی هستند و هیچ کس جز به منظور رسیدگی بهداشتی حق ندارد به آنها دست بزند. کودک هم نباید اندام های خصوصی دیگران را لمس کند. این نکته هم درمورد غریبه ها صادق است، هم در مورد آشنایان و بستگان.

پدر و مادر باید به فرزند خود یاد بدهند بگوید ” نه، پدر و مادرم گفته اند این کار را نکن” . هم چنین باید به فرزندشان یاد بدهند اگر کسی خواست چنین کاری بکند از او دور شوند. پدر و مادر باید به فرزندشان یاد بدهند اگر کسی با آن ها چنین رفتاری کرد، دیگران را در جریان بگذارد و این کار خود را آن قدر ادامه بدهد تا بالاخره یک نفر به او کمک کند. پدر و مادر باید به کودک بگویند اگر کسی با او چنین رفتاری کرد، موضوع را با چه کسانی درمیان بگذارد.

پدر و مادر باید به فرزندشان یاد بدهند وقتی کاری را دوست ندارند به دیگران نه بگویند. کودک باید بداند که تحت هیچ شرایطی نباید با غریبه ها جایی برود. پدر و مادر باید دلیل آن را برای کودک شرح دهند. و اطمینان یابند فرزندشان معنای غریبه را می فهمد. آنها باید با او بازی ” اگر …. ، چه کار می کنی؟ ” را انجام بدهند.

رفتار جنسی:

اگر کودک با کودک دیگری بازی جنسی انجام داد، واکنش شدید نشان ندهید. این بازی را یک ” فرصت آموزشی” بدانید. پدر و مادر باید برای فرزند خود توضیح بدهند که فرو کردن اشیا در منافذ بدن ضرر دارد و نباید این کار را تکرار کنند. کودک باید یاد بگیرد استمناء / استشهاء ، یک رفتار ” خصوصی” است. پدر و مادر باید درست و نادرست را به کودک گوشزد کنند.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه