خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان

پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان

پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکانReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Jan 18Rating:

پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان

 

برای سنین 3 تا 5 سال

اندام های تناسلی، اندام های کاملا خصوصی هستند و هیچ کس جز به منظور رسیدگی بهداشتی حق ندارد به آنها دست بزند. کودک هم نباید اندام های خصوصی دیگران را لمس کند. این نکته هم درمورد غریبه ها صادق است، هم در مورد آشنایان و بستگان.

پدر و مادر باید به فرزند خود یاد بدهند بگوید ” نه، پدر و مادرم گفته اند این کار را نکن” . هم چنین باید به فرزندشان یاد بدهند اگر کسی خواست چنین کاری بکند از او دور شوند. پدر و مادر باید به فرزندشان یاد بدهند اگر کسی با آن ها چنین رفتاری کرد، دیگران را در جریان بگذارد و این کار خود را آن قدر ادامه بدهد تا بالاخره یک نفر به او کمک کند. پدر و مادر باید به کودک بگویند اگر کسی با او چنین رفتاری کرد، موضوع را با چه کسانی درمیان بگذارد.

پدر و مادر باید به فرزندشان یاد بدهند وقتی کاری را دوست ندارند به دیگران نه بگویند. کودک باید بداند که تحت هیچ شرایطی نباید با غریبه ها جایی برود. پدر و مادر باید دلیل آن را برای کودک شرح دهند. و اطمینان یابند فرزندشان معنای غریبه را می فهمد. آنها باید با او بازی ” اگر …. ، چه کار می کنی؟ ” را انجام بدهند.

رفتار جنسی:

اگر کودک با کودک دیگری بازی جنسی انجام داد، واکنش شدید نشان ندهید. این بازی را یک ” فرصت آموزشی” بدانید. پدر و مادر باید برای فرزند خود توضیح بدهند که فرو کردن اشیا در منافذ بدن ضرر دارد و نباید این کار را تکرار کنند. کودک باید یاد بگیرد استمناء / استشهاء ، یک رفتار ” خصوصی” است. پدر و مادر باید درست و نادرست را به کودک گوشزد کنند.

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه