خانه / اختلالات مغزواعصاب / رژیم غذایی ذهن ، رژیمی که ز بروز آلزایمر پیشگیری می کند!

رژیم غذایی ذهن ، رژیمی که ز بروز آلزایمر پیشگیری می کند!

رژیم غذایی ذهن ، رژیمی که ز بروز آلزایمر پیشگیری می کند!Reviewed by آلزایمر on Nov 26Rating: 3.5رژیم غذایی ذهن ، رژیمی که ز بروز آلزایمر پیشگیری می کند!مطمئنا تاکنون در مورد رژیم غذایی شنیده اید، به عنوان مثال رژیم غذایی برای کاهش فشار خون یا رژیم برای سلامت قلب‌. زمانی که مسئله محافظت از مغز مطرح می شود، ترکیبی از دو سبک غذا خوردن شاید بهترین راه حل باشد.
بهترین رژیم غذایی مناسب برای آلزایمر

رژیم غذایی مناسب برای آلزایمر

مطمئنا تاکنون در مورد رژیم غذایی شنیده اید، به عنوان مثال رژیم غذایی برای کاهش فشار خون یا رژیم برای سلامت قلب‌. زمانی که مسئله محافظت از مغز مطرح می شود، ترکیبی از دو سبک غذا خوردن شاید بهترین راه حل باشد.

رژیم ذهن ، براساس غذاهای گیاهی تنظیم شده و در این رژیم مصرف گوشت قرمز، چربی های اشباع شده و شیرینی ها

محدود می شود. بررسی های انجام شده در مورد این نوع رژیم غذایی نشان می دهند این رژیم خطر ابتلا به آلزایمر را تا ۵۳ درصد کاهش می دهد و همچنین بروز مشکلات شناختی را آهسته کرده و حافظه گفتاری را تقویت می کند.

محققان این رژیم غذایی را بر اساس رژیم مدیترانه ای و رژیم dash طراحی کردند و سپس بر روی غذاهایی تمرکز کردند که بیشترین ویژگی پیشگیری از زوال عقل را دارند. سبزیجات، به ویژه سبزی هایی که دارای برگ سبز هستند در این فهرست قرار می گیرند. میوه ها نیز از آن جمله هستند.

سپس محققان به مدت ۴ سال و نیم نوع غذای گروهی از بزرگسالان را ثبت کردند تا شاید بتوانند نوعی ارتباط بین رژیم غذایی افرادی که دچار آلزایمر می شوند و کسانی که به این مشکل دچار نمی شوند، پیدا کنند.

و یافته آنها پس از اتمام تحقیق: افرادی که دارای رژیم غذایی نزدیک یا شبیه به رژیم ذهن هستند، دارای ذهنی حدود ۷و نیم سال جوان تر هستند. این یافته زیاد عجیب نیست، زیرا این رژیم غذایی ابتلا به زوال عقل را تا پنج سال به تعویق انداخته و احتمال ابتلا به بیماری های دیگر را نیز نصف می کند.

و اکنون رژیم ذهن چگونه تنظیم می شود؟ به نکات زیر توجه کنید و حتما مواد غذایی نام برده را مصرف کنید:

 • حداقل سه وعده در روز غلات سبوس دار مصرف کنید.
 • مصرف سبزیجات دارای برگ سبز، حداقل ۶ وعده در روز
 • دیگر سبزیجات حداقل یک بار در روز
 • توت ها حداقل دو بار در هفته
 • گوشت قرمز کمتر از چهار بار در هفته
 • ماهی، حداقل یک بار در هفته
 • گوشت مرغ و پرنده ها حداقل دو بار در هفته
 • لوبیا، بیشتر از سه بار در هفته
 • آجیل، حداقل پنج بار در هفته
 • غذاهای سرخ شده و فست فود، کمتر از یک بار در هفته
 • مصرف روغن زیتون برای پخت و پز
 • کمتر از یک قاشق غذا خوری کره یا مارگارین در روز
 • مصرف کمتر پنیر در هفته
 • خوردن کمتر از پنج بار شیرینی در هفته

گرچه رژیم مدیترانه ای و رژیم ذهن هر دو خطر بروز آلزایمر را کاهش می دهند، اما رعایت کردن رژیم ذهن راحت تر است.

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - رژیم غذایی ذهن ، رژیمی که ز بروز آلزایمر پیشگیری می کند!

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

مطمئنا تاکنون در مورد رژیم غذایی شنیده اید، به عنوان مثال رژیم غذایی برای کاهش فشار خون یا رژیم برای سلامت قلب‌. زمانی که مسئله محافظت از مغز مطرح می شود، ترکیبی از دو سبک غذا خوردن شاید بهترین راه حل باشد. رژیم ذهن ، براساس غذاهای گیاهی تنظیم شده و در این رژیم مصرف گوشت قرمز، چربی های اشباع شده و شیرینی ها محدود می شود. بررسی های انجام شده در مورد این نوع رژیم غذایی نشان می دهند این رژیم خطر ابتلا به آلزایمر را تا ۵۳ درصد کاهش…

مشاهده بازنگری

اگر خوشتان آمده 5 ستاره بدهید.

User Rating: 4.9 ( 2 votes)
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه