خانه / زندگی سالم / عمر طولانی / پیاده روی می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد

پیاده روی می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد

سرطان سینه

با توجه به مطالعاتی که در اپیدمیولوژی سرطان در شاخصهای زیستی و پیشگیری انجام شده است ودرمجله انجمن آمریکایی تحقیقات سرطان منتشر شده ، زنان یائسه ای که بسیار فعال بودند و یا حداقل هفت ساعت در هفته پیاده روی می کردند خطر سرطان پستان در آنها کاهش یافته بود.

زنانی که  حداقل یک ساعت فعالیت جسمی منظم درهر روز داشته اند 25 درصد کمترخطر ابتلا به سرطان پستان را داشته اند.

دستورالعمل های کنونی ای برای بزرگسالان توصیه می شود که حداقل 2.5 ساعت در هفته با شدت متوسط ​​ 75 دقیقه در هفته فعالیت هوازی برای سلامت کلی باید انجام دهند. سطوح بالاتر فعالیت ممکن است سود بیشتری برای پیشگیری از سرطان پستان داشته باشد.

پاتل و همکاران بر روی 73.615 زن یائسه مطالعه ای انجام دادند که درسن 50 تا 74 سال بودند ، شرکت کنندگان پرسشنامه عوامل دموگرافیک ، پزشکی و زیست محیطی را در هنگام ثبت نام پر کردند، آنها(محققان) همچنین اقدام به پیگیری پرسشنامه ها در هر دو سال بین سال های 1997 و 2009  کردند.

قدم زدن

همه شرکت کنندگان اطلاعاتی در مورد ​​تعداد متوسط ساعت آنها در فعالیت های فیزیکی مختلف از جمله : پیاده روی ، آهسته دویدن ، شنا ، بازی تنیس، دوچرخه سواری و انجام تمرینات هوازی در هر هفته  و تعداد ساعات صرف شده در اوقات فراغت از جمله:  تماشای تلویزیون و خواندن را عنوان میکردند، محققان، کل ساعت معادل متابولیک را در هر هفته برای هر یک از شرکت کنندگان ونسبت انرژی صرف شده در طول یک فعالیت خاص به سرعت سوخت و ساز در زمان استراحت را محاسبه کردند.

در میان شرکت کنندگان در این مطالعه  4،760 نفر از آنها پس از آن سرطان سینه داشتند.
محققان دریافتند که حدود 9.2 درصد از شرکت کنندگان در هر فعالیت بدنی شرکت نکرده اند و حدود 47 درصد از آنها  تنها فعالیتشان راه رفتن بوده است .

آنها دریافتند که زنان فعال تر 25درصد کمتر احتمال ابتلا به سرطان پستان را در مقایسه با زنانی که حداقل فعالیت را داشته اند را دارا بودند .

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه