خانه / تازه های علم و تکنولوژی / پیاده روی روی تفکر شما چه تاثیری دارد؟

پیاده روی روی تفکر شما چه تاثیری دارد؟

پیاده روی روی تفکر شما چه تاثیری دارد؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on May 23Rating:

محتوای صفحه (قابل کلیک)

تاثیر افزایش پیاده بر روی تفکر خلاق

پباده روی

 

تحقیقات جدید نشان می دهد که پیاده روی افزایش تفکر خلاق تاثیر گذار است. در یک سری از آزمایشات ، محققان دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا ، سطح خلاقیت افراد  را در مقایسه با افرادی که مدام نشسته اند اندازه گیری مورد بررسی قرار دادند .

استیو جابز ، بنیانگذاران اپل و مارک زوکربرگ  یکی از بنیانگذاران فیس بوک جلساتی در زمینه پیده روی و راه رفتن بر گذار می کردند.

در حال حاضر، یک مطالعه توسط دکتر شخصا اپزو و دانیل شوارتز ، اساتید دانشکده تحصیلات تکمیلی استنفورد ، انجام داده اند و گزارشات خود را در مجله روانشناسی تجربی :  تحت عنوان یادگیری، حافظه و شناخت به چاپ رسانده اند .

 

آنها دریافتند که عمل راه رفتن و پیاده روی ( مهم نیست در منزل یا خارج از خانه انجام پذیرد) بلکه می تواند همان تاثیر را در افزایش تفکر خلاق فرد داشته باشد.

 

در یک آزمایش ، آنها دریافتند که در مقایسه با نشستن ، راه رفتن در داخل خانه بر روی تردمیل رو به یک دیوار خالی یا پیاده روی در خارج از منزل در هوای تازه تولید دو برابر بسیاری از پاسخ های خلاق می کند.

دکتر اپزو می گوید :

راه رفتن در یک اتاق کوچک خسته کننده نیز نتایج قوی از تفکرات خلاق بدست داده است که گروه  محققین را بسیار شگفت زده کرده است .

آنها از تعداد زیادی افراد که بزرگسالان را هم شامل میشد استفاده کرده و در شرایط مختلف : نشستن ، راه رفتن داخل منزل و خارج از منزل را آنها را مور مقایسه قرار دادند و این جلسات 5 تا 16 دقیقه به طول انجامید.

و تمامی این افراد حاضر در مطالعه در آخر توسط تست های تفکر خلاق واگرا مورد سنجش قرار گرفتند ( تکفر واگرا : استفاده از راه حل های مختلف و ایده های فکری ممکن ) و مطالعات نشان دادند که به طور متوسط 60 % از افرادی که تفکر خلاق واگرا داشتند از تحرک بدنی بیشتری بر خوردار بودند نسبت به افرادی که نشسته بودند.

برای آزمایش اثر راه رفتن در مقابل نشسته در تفکر همگرا ، محققان از شرکت کنندگان تمرین واژه ارتباط داد . برای هر تمرین ، شرکت کنندگان در سه کلمه نگاه کرد ، سپس به حال برای گفتن کلمه ای که مرتبط با هر سه . به عنوان مثال، پاسخ درست به ” سوئیس ، کیک و کلبه” خواهد بود ” پنیر. “

نتایج نشان داد که در هنگام انجام این آزمایش ، پیاده روی نمرات کمی بدتر از نشسته تولید شده است.

دکتر اپزو می گوید:

این مطالعه نشان می دهد پیاده روی بیشتر به نفع مراحل تفکر خلاق که شامل تفکر واگرا است می باشد.

 منبع:

MNT

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - پیاده روی روی تفکر شما چه تاثیری دارد؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه